2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Lietuvių ekipažas ruošiasi išgyvenimo nuotykiui alternatyviniame Dakaro ralyje

Ekstremalu ir beprotiška – taip galima apibūdinti automobilių ralį Budapeštas–Bamakas, dar vadinamą alternatyviuoju Dakaro raliu, kuriame jėgas išbandys ir lietuvių ekipažas – „Green Metal Lietuva”, kurį sudaro lengvosios pramonės specialistas Raimundas Pečiulis, muzikos įrašų leidėjas Tadas Kazlauskas bei virtuvės šefas Žydrūnas Knezevičius.

2020 metų sausio 31–ąją Budapešte (Vengrijoje) startuosiančio ralio dalyvių laukia didelis iššūkis: per keturias dienas atsidurti Marakeše (Marokas), kur ir prasidės dvi savaites truksiantis išgyvenimo nuotykis Afrikoje: smėlis, karštis, purvas ir dulkės. Finišas – vasario 16–ąją, Siera Leonės sostinėje Fritaune. Iš viso ralio dalyviams per septyniolika dienų teks sukarti virš 10 000 kilometrų.

Dalyvių nelydi techninė pagalba

Budapešto–Bamako ralis yra priskiriamas B2 kategorijai – dalyvių nelydi jokia techninė pagalba, tad sugedus automobiliui gali pasikliauti tik savimi ir komandos draugais. Ralio organizatoriai ragina automobilių lenktynių entuziastus patirti tikrąją garsiojo Dakaro ralio dvasią – tokią, kokia ji buvo 1979–aisiais, tad į didįjį nuotykį gali nerti ir prašmatnių lenktyninių automobilių neturintys nutrūktgalviai. Štai lietuvių ekipažas „Green Metal” šioms lenktynėms nutarė pasirinkti pakankamai „pačiuožusį” variantą – 1997–ais metais pagamintą „Volkswagen Golf III”.

„Automobilis pasirinktas neatsitiktinai – tai tėvynainių mylimiausia ir patikimiausia mašina. Tiesa, ruošiantis raliui, teko beveik viską pakeisti – išskyrus variklį”, – sako „Green Metal” ekipažo narys Raimundas Pečiulis.

Budapešto–Bamako ralio dalyviai ne tik varžosi ir grūdina charakterius Afrikos bekelėse. Vienas tikslų – parama sunkiai ir skurdžiai gyvenantiems vietos žmonėms bei organizacijoms: ralio dalyviai ne tik suteikia materialinę pagalbą mokykloms ar ligoninėms, bet ir iškasa šulinius, pasodina medžius ir kitaip prisideda prie tenykščių gerovės.

Dovanos ir lietuviškos muzikos

„Mes taip pat pasiruošę pasiraitoti rankoves. Be to, užsibrėžėme įvykdyti ir kultūrinę misiją – į Sierą Leonės nacionalinę biblioteką nuvežti dalelę geros lietuviškos muzikos. Kaip ir priklauso alternatyviam raliui – tai bus lietuviškos alternatyvinės muzikos įrašai, muzika, kurios klausomės patys ir, tikime, patiks Siera Leonės melomanams. Jau dabar esam be galo dėkingi už suteiktus kompaktus/įrašus grupėms – „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu”, „Siela”, Donis, McKaras, „Xess”, „Luctus”, „Toro Bravo”, „Obtest”, „Fanarai”, „Ugniavijas”, „Ūkanose”, „Girnų Giesmės”, „Pogrom”, „Nahash”. Grupių sąrašas nuolat pildomas”, – sako R.Pečiulis.

„Green Metal” ekipažo laukia nelengvas išbandymas, tačiau vyrų trijulė tiki, kad visus sunkumus pavyks įveikti ir kitų metų vasario 16–ąją tolimajame Fritaune suplevėsuos Lietuvos trispalvė.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai