2024, balandžio 28, Sekmadienis

Lietuvai atstovavusios Panevėžio sporto centro krepšininkės su komanda iškovojo auksą

Savaitgalį Rygoje vyko Europos mergaičių krepšinio lygos (EGBL) U18 čempionato finalinio ketverto varžybos, kuriose Lietuvos U16 rinktinė įveikė visas varžoves ir pasidabino aukso medaliais. Lietuvos rinktinės sudėtyje žaidė ir dvi Panevėžio sporto centro krepšinio trenerės Ilonos Rimšienės ugdytinės  Gabija Galvanauskaitė ir Marija Šiškinaitė.

Finalinio ketverto varžybos vyko rato sistema. Iš pradžių visos komandos po kartą susitiko tarpusavyje, o tada dvi geriausios ekipos dėl aukso medalių kovojo finale. Lietuvaičių rinktinei varžybos prasidėjo pergale. Susitikus su latvių komanda „Bertanu Valmieras“ priešininkės įveiktos rezultatu 67:44 (17:3, 23:7, 15:19, 12:15). Be didelio vargo 12 taškų skirtumu nugalėta buvo ir ispanių „CEJ Hospitalet“ ekipa 60:48 (14:10, 23:6, 12:15, 11:17). Rungtynės su slovakių „Stara Tura“ komanda iš lietuvaičių pareikalavo daug jėgų. Nors pirmas kėlinys užbaigtas mūsiškių naudai – 9 taškų persvara – antrame kėlinyje į priekį įsiveržė priešininkės. Trečias ir ketvirtas kėliniai buvo žaidžiami taškas į tašką ir didelių pastangų, užsispyrimo bei profesionalaus žaidimo dėka lietuvės iškovojo dar vieną pergalę 44:41 (14:5, 6:16, 12:9, 12:11). Finale susitikus ispanių komandą „CEJ Hospitalet“ priešininkės įveiktos rezultatu 70:58 (17:12, 9:17, 17:14, 27:15). Dar viena iškovota pergalė lietuvaitėms užtikrino čempionių vardą.

Naudingiausia EGBL U18 finalinio ketverto žaidėja buvo pripažinta Panevėžio sporto centro ugdytinė Gabija Galvanauskaitė. Finalinėse rungtynėse sportininkė pelnė 28 taškus, atkovojo 10 atšokusių kamuolių ir surinko net 35 naudingumo balus.

Šią vasarą Lietuvos U16 merginų rinktinė rugpjūčio 15-24 d. varžysis Konijoje (Turkija) vyksiančiame Europos čempionato B divizione. Šiai rinktinei dar vasarį Lietuvos krepšinio federacijoje vykusiame Vykdomojo komiteto posėdyje buvo iškeltas tikslas kovoti dėl prizinių vietų ir kelialapio į A diviziono varžybas.