2024, balandžio 16, Antradienis

“Lietkabeliui” LKL sidabras

Vilniaus “Rytas”  pilnoje „Jeep“ arenoje 79:76 (17:23, 18:21, 21:18, 23:14) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ ir finalo seriją laimėjo 4:1.

Pastarąjį kartą titulą „Betsafe-LKL“ vilniečiai buvo iškovoję 2010 metais.

„Rytas“ geriau pradėjo susitikimą, o Arno Butkevičiaus metimas iš po krepšio vertė Nenadą Čanaką prašyti pertraukėlės – 9:2. Ji davė vaisių – „Lietkabelis“ ėmė artėti. Margiris Normantas prasižengė puolime, šansų vilniečiai neišnaudojo ir rezultatas tapo lygus – 9:9. Galiausiai Gediminas Orelikas ėmėsi lyderio rolės ir išvedė į priekį Panevėžio ekipą – 14:9.

„Lietkabelis“ toliau išlaikė iniciatyvą savo rankose ir nemažino apsukų. Skirtumas tarp komandų tapo dviženklis (30:19), o M.Normantui ar Lukui Uleckui bandant švelninti rezultatą, į tai svečiai kaip mat reaguodavo – 44:35. Per antrą ketvirtį „Rytas“ ne tik nepriartėjo, bet ir ėmė atsilikti labiau.

Išvadas „Rytas“ padarė ir po pertraukos ant parketo žengė su didesne energija – 40:46. Maža to, kol V.Lipkevičius šovė netaikliai, savo šansu pasinaudojo Gytis Radzevičius. Vis tik įkaitusią sostinės publiką tildyti ėmė su pražanga pataikęs G.Orelikas (49:42), netrukus pridėjęs dar ir tritaškį – 52:42. Keliskart apsigynę vilniečiai artėjo (54:60), o Mindaugo Girdžiūno baudos metimai intrigą kurstė dar labiau – 56:60.

„Lietkabelio“ reikalai dar labiau prastėjo ketvirto kėlinio pradžioje. V.Kariniauskas pridėjo dvitaškį, o V.Lipkevičius paliko aikštę susižeidęs koją, tuo tarpu L.Uleckas skirtumą vertė minimaliu – 61:62. Panevėžiečiai švaistė brangias progas: nuo baudų metimo linijos G.Orelikas nepataikė, G.Maldūnas buvo tikslus sykį – 63:61. Tik Nikolos Radičevičiaus nervai pasirodė stipresni – 65:61.

Kennethas Smithas eilinėse rungtynėse vėl traukė į priekį „Rytą“ (64:65), tuo tarpu M.Normantas tritaškiu išvedė į priekį savo ekipą – 67:65. Tiesa, neilgam (67:69), ant parketo sugrįžo ir V.Lipkevičius, kurio trauma pasirodė nerimta.

Likus mažiau nei 3 minutėms Ivanas Buva lygino rezultatą (69:69), o A.Butkevičius kaip mat grąžino persvarą savo ekipai – 71:69. N.Radičevičius vėl rodė šaltus nervus prie baudų metimo linijos (71:71), bet K.Smithas pataikė labai reikalingą metimą, o panevėžiečių klaida kainavo brangiai – 75:71.

Po jos pavyko reabilituotis – G.Orelikas pataikė iš toli (74:75), taškus iš po krepšio pelnė G.Maldūnas – 76:75. „Ryto“ ataka buvo užstrigus, tačiau baudų galiausiai mesti stojo I.Buva – jis persvėrė rezultatą, likus 31 sek. – 77:76. Kol P.Kalaitzakis buvo netaiklus, L.Uleckas stojo mesti baudų metimų, kurie artino prie pergalės vilniečius.

Liko dar 4 sek., K.Žemaitis nervų išbandymo neatlaikė, o G.Orelikas tritaškį metė pro šalį. Čempionais tapo „Rytas“.

„Rytas“: Margiris Normantas 15, Lukas Uleckas 14, Arnas Butkevičius 12, Kennethas Smithas (8 rez. perd., 2/8 trit.) ir Mindaugas Girdžiūnas – po 9.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 16, Nikola Radičevičius (7 rez. perd.) ir Gabrielius Maldūnas – po 15, Kristupas Žemaitis 11, Džordže Gagičius 10.