2024, balandžio 13, Šeštadienis

“Lietkabeliui” davė ko neturėjo? LSDP miesto skyriaus pirmininko pareiškimas

Šiandien LSDP Panevėžio skyrius išplatino skyriaus pirmininko Egidijaus Gaidamavičiaus pareiškimą dėl miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko veiksmų. Jame rašoma:

“Kaip ir visa miesto bendruomenė, patriotai ir sporto mėgėjai, džiaugiamės krepšinio klubo „Lietkabelis“ sportiniais pasiekimais bei komandos sukuriamomis teigiamomis emocijomis.

Užimta II-oji vieta yra iš ties geras ir kartotinas pasiekimas bei įkvėpimo šaltinis ne tik krepšinio mėgėjams ir vaikams, lankantiems treniruotes, bet ir kitų sporto šakų atstovams.

Bet..

Kaip matome iš publikacijų spaudoje, birželio 12 d. miesto meras jau paskirstė premijinius pinigus, kuriems neturėjo nei komitetų, nei miesto tarybos pritarimo :

https://www.naujienos.lt/leidinys/sekunde/miesto-premija-lietkabeliui-50-000-eur/

https://jp.lt/miesto-premija-lietkabeliui-50-tukst-euru/

https://www.paninfo.lt/2017/06/12/miesto-premija-lietkabeliui-50-000-eur/

Šakiniai komitetai posėdžiavo 20 ir 22 d. Tarybos posėdis birželio 29 d.- ir tik jei ji pritars, administracijos direktoriui atsiras galimybė skirti mero prisižadėtus pinigus ir apmokėti viešai įteiktą tuščią čekį.

Kviečiau LSDP frakciją miesto Taryboje pritarti siūlomoms pataisoms, bet pateikti pasiūlymą, kad vienos sporto šakos atstovams negali būti skiriama daugiau nei 50% viso fondo. Išskyrus ypatingus atvejus, kuriems reiktų Tarybos pritarimo. Priežastis – yra ir daugiau komandinių sporto šakų, kaip futbolas, salės futbolas, rankinis, tinklinis ir t.t..Taip pat neturime pamiršti, kad yra ir individualios sporto šakos, kurios taip pat turėtų būti skatinamos – tiek vaikai, tiek jų treneriai, nežiūrint į tai, kad tai olimpinė ar neolimpinė sporto šaka. Gaila, bet matant dabartinės koalicijos buldozerinį principą, abejoju, ar tokioms pataisoms bus pritarta, nors…

Todėl  kviečiu miesto merą parodyti daugiau atsakomybės ir pagarbos miestiečiams skirstant visuomenės į miesto biudžetą sumokėtus pinigus  ir dalijant čekius, neparemtus konkrečiais sprendimais. O gal ši suma  buvo iš asmeninės kišenės? Tokiu atveju tai iš ties buvo kilnus veiksmas.

Sportininkai ir jų laimėjimai yra geriausia reklama miestui. Efektyvesnė nei lankstinukai ar mero „baliai“. Todėl Tarybos nariai ir meras, tikiuosi, supranta, kad reikia skirti daugiau pinigų ir dėmesio masiniam bei vaikų sportui, sporto mokykloms, užklasinei veiklai, paliekant verslui galimybę remti profesionalų sportą. Kita vertus verta pagalvoti apie pagalbą tokiam atsakingam verslui, paklausti, kuo gali miesto Taryba ir Savivaldybė gali padėti.”

- Reklama -

Naujausi straipsniai