2024, balandžio 20, Šeštadienis

“Lietkabelis” Karaliaus Mindaugo taurės finale !

Šiandien Kauno “Žalgirio” arenoje vykusiose Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalio varžybose Panevėžio “Lietkabelis” rezultatu 75:70 (14:17 15:20 27:18 19:15)  įveikė Utenos “Juventus” ir pateko į šių varžybų finalą, kur susitiks su Kauno “Žalgirio” ir  Prienų “Vytauto” pusfinalio poros varžybų laimėtoju. “Lietkabelio” komandai daugiausia taškų – 15 pelnė Lorenzo Williams. Kšištofas Lavrinovičius ir Žygimantas Sučas prie pergalės prisidėjo 13 taškų, Donatas Tarolis  pelnė 12, Ben Madgen 11, Simas Galdikas 4, Mindaugas Lukauskis 3, Žygimantas Janavičius ir  Gintaras Leonavičius po 2 taškus.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai – sužaidus beveik 5 minutes „Juventus“ pirmavo 6:2. Skirtumas buvo išaugęs iki 6 taškų (14:8), bet iki kėlinio pabaigos „Lietkabelis“ sugebėjo priartėti – 14:17.

Antrajame ketvirtyje panevėžiečiai bandė perimti iniciatyvą ir vienu metu buvo priekyje – 22:21. Vis dėlto uteniškių atkarpa 10:2 leido jiems atitrūkti – 31:24. Iki pirmosios mačo dalies skirtumas dar labiau išaugo „Juventus“ naudai – 37:29.

Po didžiosios pertraukos Vaidas Čepukaitis pataikė dvitaškį ir praraja tarp komandų pirmą kartą tapo dviženklė – 39:29. Prie sienos priremtas „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 11:0 ir sugebėjo išsiveržti į priekį – 40:39. Panevėžiečiams niekur pabėgti nepavyko ir pasibaigus trims kėliniams jų persvara išliko minimali – 56:55.

Lemiamą ketvirtį kiek sėkmingiau pradėjo „Juventus“ tačiau Lorenzo Williamso tritaškis grąžino į rungtynes „status quo“ – 61:61. Ketvirčiui persiritus į antrąją pusę svarbų tritaškį pataikė B.Madgenas, suteikdamas „Lietkabeliui“ rekordinį penkių taškų pranašumą – 68:63. Dar vieną tritaškį pridėjo K.Lavrinovičius, o „Lietkabelis“ dar žingsneliu nutolo – 73:67. Pranašumą pavyko išlaikyti iki pat mačo pabaigos, o „Juventus“ tiesiog nuleido rankas – 75:70.