Vežimo teatras

Lapkričio 23 d. 11 val. Lėlių vežimo teatras pristato premjerą „Anderseno sapnas“. Tai legendinio danų pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno istorija apie dvidešimt penkis alavinius kareivėlius, kuriuos nulipdė iš alavinio šaukšto. Istorija apie kupiną tikėjimo savimi, drąsos bei ryžto kareivėlį nesibaigia laimingai, kaip dažniausiai baigiasi kitos pasakos.

H. K. Andersenas, vertinęs gyvenimą vaiko, poeto, filosofo žvilgsniu, kūrė pasakas, kuriose atsispindi daugybė vaiko psichologijos dėsningumų. Jo kūryboje daiktai, gyvūnai, augalai yra sužmoginti, o už jų visai nevaikiškų ydų slypi gyvenimo ir žmonių santykių esmė, gailestingumas ir liūdesys dėl gyvenimo netobulumo. Įsimylėjęs įstabaus grožio, į save panašią, ant vienos kojos šokančią baleriną, ištvėręs daugybę negandų ir kliūčių, alavinis kareivėlis kartu su popierine šokėja sudega židinio liepsnoje…

Spektaklį režisavo Oksana Dmitrijeva – žymi Ukrainos kultūros veikėja, Charkovo miesto Valstybinio akademinio lėlių teatro vyriausia režisierė, docentė, pastačiusi 45 spektaklius, tokius kaip „Vyšnių sodas“ (A. Čechovas), „Gegužės naktis“, „Vedybos“ (N. V. Gogolis),„Karalius Lyras“, „Hamletas“ (V. Šekspyras) ir kt. Juos režisierė pristatė daugiau nei 50 tarptautinių festivalių, kur nuolat buvo įvertinta apdovanojimais, taip pat tris kartus gavo apdovanojimus iš Ukrainos kultūros ministerijos.

Spektaklio dailininkė, žinoma asmenybė ne tik Ukrainoje, bet ir už jos ribų Natalija Denisova. Vaidina Margarita Kisiliova, Marija Patokova, Igoris Ignatenko, Aleksandras Železnovas, Stanislavas Alochinas, garso režisierius Andrius Gaigalas, šviesos režisierė Ina Jackūnienė.

Spektaklis taip pat bus rodomas lapkričio 24-25 d. gruodžio 1, 2, 8, 9 d. Išsamesnė informacija ir bilietų rezervavimas tel. (8 45) 511 236.

Print Friendly, PDF & Email