Vežimo teatras

Per 36-erius savo gyvavimo metus Panevėžio lėlių vežimo teatras Lietuvos teatrinę kultūrą atstovavo daugybėje pasaulio šalių: Danijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Latvijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Belgijoje, Moldovoje.. Kasmet apsilankoma bent dvejuose užsienio šalių tarptautiniuose teatrų festivaliuose.

Šį kartą profesionali teatro kūrybinė trupė išvyksta į Slovakiją, kur birželio 2-5 dienomis Košicės miesto lėlių teatras organizuoja tarptautinį lėlių teatrų festivalį „VIRVAR 2022“.

Šiame festivalyje dalyvaus ir teatrai iš Slovakijos, Lenkijos, Ukrainos, Izraelio, Vengrijos. Panevėžio lėlių vežimo teatras Slovakijos vaikams rodys spektaklį „Anderseno sapnas“ (rež. O. Dmitrijeva).

Teatrui didelė garbė atstovauti Panevėžio miestą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Nudžiuginęs Slovakijos mažąjį žiūrovą, kolektyvas skubės krautis lagaminus jau kitai – kiek ilgesnei kelionei. Birželio 8-20 dienomis teatro trupė išvyksta į tradicines vasaros gastroles su vežimu po Lietuvą.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email