Pateisinantys tokį laiko sukiojimą sako, kad laikrodžio rodyklių sukiojimas dukart per metus padeda racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą. Jeigu nekeistume laiko, turėtume arba tokias nuo sezono priklausančias situacijas, kai brėkšti pradeda labai anksti ir tenka ilgai miegoti saulei spiginant į akis, arba švinta tik link vidurdienio ir tada tenka net kelias valandas rytais dirbti ar mokytis tamsoje.

Tam besipriešinantys sako, kad pasukus laikrodžio rodykles, pablogėja žmonių savijauta, mažėja jų darbingumas, smarkiai paūmėja lėtinės ligos. Be to, mokslininkai padarė išvadą, kad tai didžiausią pavojų kelia žmonėms, kurie linkę į depresiją arba kenčia nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Remiantis Švedijos gydytojų tyrimo rezultatais, širdies priepuolių ir savižudybių skaičius padaugėja pirmosiomis dienomis po laikrodžio rodyklių pasukimo.

Pasaulyje 78 šalys vis dar naudoja vasaros ir žiemos laiką. 2022 metais laikrodžiai bus keičiami šiose šalyse: visose ES šalyse, Izraelyje, Irane, Australijoje, Meksikoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Kanadoje.

Laikrodį į žiemos laiką reikės keisti paskutinį spalio sekmadienį (naktį iš spalio 29 į 30 d.) lygiai 04:00 ryte. Laikas turi būti pasuktas viena valanda atgal, nes žiemą aušta vėliau, o temsta anksčiau nei vasarą.

 

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email