Kviečiame į Andris Vitolinš parodą Juozo Miltinio teatre

atsiuntė info@vapsvamedia.lt

Menininkas Andris Vītoliņš sako, kad jį žavi žmonija, tačiau jis tapo ne žmones, bet objektus ir materialų pasaulį, kurį sukūrė žmonės. Jis domisi kaip technologijų pasaulis veikia ir egzistuoja kartu su gamta, kurdamas kitokią realybę – nei geresnę, nei blogesnę, tiesiog– kitokią. A. Vītoliņš išreiškė mintį, kad laikui bėgant, technologijos tampa beveik gyvomis formomis.

Parodoje „Paskutinis dešimtmetis. Andris Vītoliņš” Panevėžio J. Miltinio dramos teatre pateikiami darbai nuo 2005 m. Juose vaizduojami skirtingi objektai, įskaitant Sovietinę architektūrą, tiltus, mašinas, traukinius ir t.t. Kaip jis pripažįsta, abstrakčios idėjos yra paslėptos jo ankstyvuosiuose darbuose, technologijos turi dvasią ar sielą. Kartais, žvelgdamas į jo paveikslus, kuriuose vaizduojamos įvairios transporto priemonės ar apleisti namai, žiūrovas dar stipriau pajaučia žmogiškąją būtį nei vaizduojamoje tapyboje.

Ne paslaptis, kad A. Vītoliņš naudoja fotografiją kaip įkvėpimą. Eksperimentavimas su skirtingomis tapybos technikomis ir perspektyvomis užtikrina dinamišką ir ryškų rezultatą. A. Vītoliņš’o tapybos darbai žinomi dėl ryškių, beveik haliucinogeninių spalvų bei objektų tikslumo. Visa tai naudojama paryškinti apleistus pastatus, pramonines vietas ir transporto priemones. Jis pasitelkia ryškius kontrastus ne tik spalvų pagalba, bet taip pat rodydamas subjektyvų požiūrį į vietoves.

Nors parodos „Paskutinis dešimtmetis. Andris Vītoliņš” darbai tematiškai yra susiję su technologijomis, jie palieka nostalgišką laiko, kuris prabėgo, pojūtį. Kaip jis pats sako: „Aš manau, kad gyvename skaitmeniniame amžiuje. Mechaniniuose objektuose procesus matome vizualiai; dabar, skaitmeniniuose objektuose nebematome proceso, jis yra suspaustas dalyse.”

Andris Vītoliņš (1975) yra latvių menininkas. Po studijų Latvijos Meno akademijoje, šiuo metu jis dirba ten pat docentu ir Tapybos katedros vadovu. Nuo 1996 m. jis dalyvavo daugiau nei šešiasdešimtyje grupinių parodų, surengė per dešimt asmeninių parodų įvairiose šalyse, įskaitant Baltijos valstybes, Slovėniją, Prancūziją, Briuselį, Kiniją, Indiją, JAV, etc. A. Vītoliņš yra gavęs apdovanojimų ir stipendijų; jo darbai įtraukti į daugelį tokių kolekcijų kaip HangART-7, Red Bull Collection, Zalcburgas, Austrija; Schlossberghotel, Gracas, Austrija; Baku šiuolaikinio meno muziejus; Hypothekenbank, Esene; Swedbank šiuolaikinio meno kolekcija; Latvijos nacionalinis meno muziejus; Matti Milius meno kolekcija; DnB Nord Bank kolekcija.

Gal patiks?

Aptiktas Adblock

Panašu, kad naudojate skelbimų blokavimo priemonę. Naudojamės reklamavimo paslaugomis, kad galėtume finansuoti savo svetainę. Prašome paremti mus ir išjungti „AdBlocker“ plėtinį.