Panevėžyje

Kviečiama registruoti vaikus į būrelius

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia tėvelius, globėjus jau dabar pasirūpinti, kad jų vaikai ar globotiniai turėtų veiklos po pamokų. Šiais mokslo metais vėl yra galimybė pasinaudoti iš valstybės biudžeto skiriamomis lėšomis neformaliajam vaikų švietimui (NVŠ).

Prasidėjus naujiems mokslo metams NVŠ teikėjai pasirinktinai veiklas gali pradėti vykdyti nuo rugsėjo 15 d. arba nuo spalio 1 d. Tėveliai kviečiami kreiptis į NVŠ teikėjus dėl galimybės gauti NVŠ krepšelį pasirinktai programai. Akredituotų programų sąrašą rasite Savivaldybės interneto svetainėje www.panevezys.lt – Neformalus vaikų švietimas. Peržiūrėję pasiūlymus galėsite pasirinkti konkrečią pageidaujamą veiklą ir sudaryti sutartis.

Per mėnesį pasirinkusiam moksleiviui prioritetinių krypčių programas – skatinančias, gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentines veiklas – bus kompensuojama 17 Eur, kitas programas – 15 Eur. Finansavimas numatytas iki gruodžio 31 d. Šiomis lėšomis finansuojama tik viena vaiko pasirinkta programa. Teisę gauti NVŠ krepšelį turi mokiniai, besimokantys pagal pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas. Pasirinkus būrelį ar užsiėmimą, būtina pasirašyti sutartį su NVŠ teikėju. Pasirašius sutartį užsiėmimų vadovai, teikėjai privalo krepšelio dydžiu mažinti būrelio mokestį vaikams.

Į būrelius, užsiėmimus gali pretenduoti visi mokyklinio amžiaus vaikai, besimokantys bendrojo ugdymo mokyklose. Lėšos nėra skiriamos tiesiogiai tėvams – tai nėra kompensacija. Finansavimas numatytas NVŠ teikėjams (įstaigoms ar laisviesiems mokytojams), kai vaikai kartu su tėvais (globėjais ar rūpintojais) pasirinks lankyti vieną iš akredituotų programų. Kiekvienas moksleivis gali pasirinkti tik vieną veiklą, kuriai nori skirti tikslinį finansavimą. Pasirinkimas patvirtinamas sutartimi tarp teikėjo ir tėvų. Krepšelio negalima dalyti, susigrąžinti ar perkelti į kitą programą. Jis skiriamas visiems 3 mėnesiams.

Šiuo metu Panevėžio miesto švietimo, sporto, kultūros ir kt. įstaigos, organizacijos, pavieniai žmonės yra pateikę apie 94 NVŠ programas. Tarp jų – futbolo akademija „Panevėžys“, VšĮ Aukštaitijos krepšinio mokykla, Visapusiško lavinimo centras, „Naujieji projektai“, Panevėžio švietimo centras, choreografė Ugnė Zanevičiūtė-Audejeva, karatė meistras Valdas Bielinskas, sporto klubai „Voras“, „Argus“, „Alfa“ ir kt.

Pasirūpinkite savo atžalomis – tegul po pamokų jie laiką leidžia prasmingai.

Rodyti daugiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Gal patiks?

Taip pat skaitykite:

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker