2024, vasario 26, Pirmadienis

Kviečia paklausyti pasakojimo apie kelionę dviračiu į San Mariną

Gruodžio 19 d. (antradienį) 17.15 val. bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14) panevėžietis muziejininkas Stanislovas Grubliauskas pasakos apie savo praėjusios vasaros kelionę dviračiu į San Mariną, nedidelę valstybę Europos pietuose, apsuptą Italijos. Tai 33 keliautojo dviračiu pasiekta valstybė.

San Marinas yra mažiausiai gyventojų (33 285) turinti valstybė Europos Taryboje, jos konstitucija, parengta 1600 m., yra pati seniausia pasaulyje dar galiojanti konstitucija.

Ši Stanislovo Grubliausko kelionė truko 39 dienas, tęsėsi per Lietuvą, Lenkiją, Čekiją, Austriją, Slovėniją, Vokietiją ir Italiją. Buvo išskirtinė dėl ypatingai gausaus lietaus.

Bibliotekoje esame girdėję ne vieną keliautojo pasakojimą apie ištvermingas jo vasaros keliones dviračiu, gausiai iliustruojamą nuotraukų ir įdomių pastebėjimų apie vietoves ir sutiktus žmones. „Kelionė dviračiu leidžia pamatyti tai, ko mašina ar autobusu keliaujantis turistas nepamatys, dviračiu gali pravažiuoti ten, kur nori. Tokioje kelionėje stiprėja dvasinė ir fizinė sveikata, visiškas malonumas,“ sako keliautojas.

S. Grubliauskas gimė prieš 56 metus, dirba Panevėžio kraštotyros muziejuje popieriaus ir dokumentų restauratoriumi. Aktyviai važinėja apie 17 metų. Keliauti dviračiu pradėjo Panevėžio apylinkėse, vėliau po Lietuvą, aplankęs visus Upytės dydžio Lietuvos, Latvijos, Estijos miestelius.

Ankstesnis įrašas
Sekantis įrašas
- Reklama -

Naujausi straipsniai