2024, gegužės 18, Šeštadienis

Kultūros vakare įteiktos Kultūros ir meno premijos

Artėjant Kultūros dienai, Panevėžio miesto savivaldybė kultūros darbuotojams organizavo iškilmingą vakarą, kuriame įteiktos trys 2017 m. Kultūros ir meno premijos.

„Džiaugiuosi, kad jau antrus metus iš eilės galime pasveikinti Kultūros ir meno premijų laureatus. Dėkoju už kokybiškus, įsimenančius ir neabejotinai svarbius darbus. Jūs savo veikla kuriate ir stiprinate Panevėžio tapatybę – nuoširdžiai ačiū už tai. Premijų laureatams, visiems kultūros ir meno atstovams linkiu didžiausios sėkmės, įdomių darbų ir, žinoma, įkvėpimo bei noro kurti“, – sakė meras Rytis Račkauskas.

Šiemetės 1000 Eur Kultūros ir meno premijos skirtos Kraštotyros muziejaus Edukacijos ir informacijos skyriui (Agnė Šablinskienė, Vaida Goberienė, Raimonda Gvozdienė, Loreta Baltutytė, Silvija Kraskauskienė, Giedrė Baltuškienė), muziejininkei Zitai Pikelytei ir skulptoriui Juozui Lebednykui.

Kraštotyros muziejus vienas pirmųjų šalyje pradėjo rengti edukacines programas. Iš paprastomis iliustracijomis papildytų ekskursijų jos virto siužetinėmis inscenizacijomis, kurių dalyvis tampa aktyviu istorinės rekonstrukcijos dalyviu. Muziejus tapo ne tik žinių apie praeitį, bet ir įspūdžių, emocijų skleidėju, taip integruodamasis į šiuolaikinės visuomenės poreikius. Edukacijos buvo įvertintos ir Lietuvos mastu: 2009 m. programa „Kelionė laiku“, 2014 m. „Drugelio kelionė po pasaulį“ apdovanotos Lietuvos muziejų asociacijos „Geros idėjos“ prizais. 2014-2016 m. įstaiga vedė 967 edukacines programas, jose dalyvavo net apie 18 tūkst. lankytojų.

Z. Pikelytė – profesionali fotografijos paveldo, daugiausia Panevėžio miesto ir rajono, tyrinėtoja. Dirbdama šioje srityje pasiekė reikšmingų rezultatų: rekonstruota Panevėžio (iki 1940 m.) vizualizacija, sukaupta ir paskleista informacija apie regiono fotografus. Kruopštaus muziejininkės darbo dėka dabar Panevėžys yra vienas labiausiai fotopaveldą ištyrusių miestų.

J. Lebednykas yra sukūręs daug vario reljefų, skulptūrų visuomeniniams pastatams, mažosios plastikos bei skulptūrinės keramikos kompozicijų, objektų, monumentalių skulptūrų visuomeninėms erdvėms. Menininko kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Panevėžio kraštotyros muziejus, Dailės galerija, JAV Baltieji rūmai, privatūs kolekcininkai. Yra surengęs 25 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavęs daugiau nei 60 grupinių parodų ir 7 simpoziumuose.

Savivaldybės įsteigtos Kultūros ir meno premijos teikiamos Panevėžio kūrėjams (asmenims, kolektyvams, kūrėjų grupėms) už ilgametę, miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą ar pastartųjų 2 metų laimėjimus architektūros, bibliotekų ir muziejų veiklos, dailės, etnokultūros, fotografijos, kino, kraštotyros, kultūros paveldo, literatūros, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno, tautodailės, teatro ir kt. srityse.

2016 m. premijos skirtos buvusiai Dailės galerijos direktorei Jolantai Lebednykienei, dailininkui Ramūnui Grikevičiui ir Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ kūrybinei grupei – Liudai Jonušienei ir Astai Radvenskienei.

- Reklama -

Naujausi straipsniai