2024, gegužės 25, Šeštadienis

KTU studentas įgytomis žiniomis po studijų dalijasi su vaikais: geriausias atlygis – žodis ačiū

Remiantis 2022 m. duomenimis, per ateinančius penkerius metus Lietuvoje bus įkurta per 2 tūkst. darbo vietų elektronikos inžinieriams, o jų atlyginimas pastaruoju metu išaugo net 50 procentų. Pasak Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektronikos inžinerijos studijų programos studento Nojaus Šabasevičiaus, kuris dar vaikystėje elektros prietaisus laikė magiškais, svarbiausia studijuojant ir dirbant elektronikos srityje – fizika.

„Mokydamiesi universitete studentai bando suprasti, kaip veikia nanosekundžių trukmės fizikiniai procesai, kaip juda elektronai ir kitos dalelės, nematomos plika akimi“, – fizikos poreikį studijose aiškina Nojus.

Vaikinas ne tik studijuoja KTU, bet ir sukauptas žinias fizikos bei matematikos srityse perduoda moksleiviams. „Fizika ir matematika – mano stipriosios sritys. Be to, jau mokykloje stengdavausi paaiškinti draugams dalykus, kuriuos pats gerai išmanau“, – sako studentas.

Nors vaikus konsultuoja dar tik tris mėnesius, tačiau saldžius sunkaus darbo rezultatus vaikinas jau spėjo pajusti. „Smagiausia, kai matematinę taisyklę mokinys pagaliau išmoksta ir jam nebereikia pagalbos. Pats geriausias atlygis, kai mokiniai nuoširdžiai padėkoja už gautą aukštą pažymį mokykloje“, – šypsosi KTU studentas.

Kalbėdamas apie savo darbą, Nojus tikina, jog būdamas korepetitoriumi jaučia didelę atsakomybę. Vis dėl to, vaikinas pabrėžia, kad tai – paprasčiau nei būti mokytoju, nes dirbama tik su vienu mokiniu, kuris atėjo dėl vieno tikslo – mokytis. Tiesa, šiuo metu vaikinas galvoja, kad pedagogika – tik laikina stotelė, o ateityje dirbs elektronikos inžinerijos srityje.

„Norėčiau dirbti mikroschemų projektavimo ir gaminimo srityje, tačiau žinau, kad pabaigus dabar studijuojamą studijų kryptį atsivers daugybė galimybių – nuo elektronikos testavimo iki gamybos linijų, susijusių su elektronika“ , – teigia Nojus.

3D modelių kūrimas – dėžutė su sudėtingu mechanizmu

Dar viena sritis, kurioje Nojus pritaiko inžinerijoje sukauptas žinias – 3D modelių kūrimas. Šia veikla vaikinas užsiima jau nuo dešimtos klasės, kai įsigijo tuo metu patį pigiausią 3D spausdintuvą ir sumodeliavo bei atspausdino dešimtis skirtingų modelių.

„Mėgstamiausias mano modelis – dėžutė, kurioje yra sudėtingas mechanizmas, veikiantis taip, kad dėžutės dangtis kaip seifas atsidaro tik su jai skirtu raktu. Šį modelį sukūriau kaip dėžutę dovanai laikyti“, – džiaugiasi vaikinas.

Taip pat jis yra sukūręs akinius, kuriuos su draugais panaudojo mokykloje kurtame vaizdo įraše, įvairius papuošalus ir dovanas. „Padėjau ketvirtakursiams su kursiniu darbu – atspausdinau dėžutes ir laikiklius jų projektui. Su šiuolaikinėmis technologijomis galima sugalvoti objektą ir turėti fizinę jo versiją vos per pusvalandį“, – teigia Nojus.

Naudojantis įvairiomis programomis, KTU studentas kuria grafinį dizainą. Kartais sukurtus maketus pritaiko 3D modelių kūrime. „Neseniai nupiešiau pakabuką, jį konvertavau į 3D modelį ir atspausdinau. Žinoma, užsiimu ir paprastesniais darbais – esu draugui ant fotodrobės padaręs dovaną“, – atvirauja jis.

Netradicinių kompetencijų kūrimas

Kompetencijas Nojus kelia ne tik studijų metu, bet ir prisijungdamas prie KTU Studentų atstovybės (SA) veiklos. Jis mano, kad atstovybės svarbą universitetui galima apibendrinti trimis sritimis – akademine, renginių ir kompetencijų kėlimo. Pastaroji ir sudomino vaikiną, nes ateityje jis svajoja įkurti savo įmonę, susijusią su elektronikos inžinerija.

„Prisijungus prie atstovybės veiklos, iš karto supratau, kad noriu įgyti kompetencijų verslo projektų srityje. Žinodamas savo tikslus, prisijungiau prie bendradarbiavimo su kitomis įmonėmis. Per metus teko susipažinti su ne vienu didelės įmonės atstovu. Taip pat domiuosi žmogiškųjų išteklių sritimi“, – aiškina jis.

Nojus priduria, kad kompetencijų kėlimą organizuoja ir kitiems studentams grįžtamojo ryšio, finansinio raštingumo srityse. Beje, visai neseniai daugybe veiklų pasižymintis KTU studentas sukūrė muzikinį kūrinį, kurį panaudojo Studentų atstovybėje.

„Muzikos kūrimą sugalvojau pabandyti visai neseniai. Šiuo metu mokausi pradmenis, bet sukaupiau gana nemažai žinių. Iš muzikos stilių – labiausiai man patinka hiphopas. Prienuose, mieste, kuriame užaugau, ant daugiabučių būdavo daugybė grafičių su įvairių hiphopo atlikėjų vardais. Manau, kad tai padarė įtaką renkantis laisvalaikį“, – pastebi vaikinas.

Kaunas – artimas miestas

Nors Nojus susiduria su iššūkiu suderinti daugybę įvairių veiklų tarpusavyje, tačiau net neabejoja, kad atsukęs laiką atgal ir vėl rinktųsi Kauną, elektronikos inžinerijos studijas ir KTU. „Rinkausi tarp elektronikos inžinerijos Kaune ir aviacijos Vilniuje, bet Kaunas laimėjo dėl čia studijuojančių draugų ir galimybės greičiau grįžti į namus Prienuose“, – pažymi jis.

Kaunas KTU studentui – artimas miestas, o pačiame universitete jam labiausiai patinka dėstytojai, skatinantys domėtis elektronika ir kurti asmeninius projektus. „Čia tiek daug įrenginių, kad galima įgyvendinti net sudėtingiausius projektus. Čia vieta, kur galima tobulėti ir susirasti draugų visam gyvenimui“, – pasakoja Nojus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai