Lietuvos krikščioniškų religinių bendruomenių atstovais reiškia vieningą palaikymą Ukrainos žmonėms. Pasak jų, šiuo metu karo nualintai šaliai svarbu suteikti visokeriopą pagalbą.

Trečiadienį Seime susitikimas su krikščioniškų konfesijų vadovais ir atstovais buvo surengtas matant ir girdint, kokį sunkų gyvenimą šiandien gyvena broliai ir seserys ukrainiečiai.

Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas pabrėžia, kad labai svarbu padėti ukrainiečiams kovojantiems Ukrainoje ir atvykstantiems čia į Lietuvą, taip pat svarbu nepamiršti ir į Lietuvą atvykstančių rusų bei baltarusių, kurie bėga nuo režimo. Taip pat Seimo narys atkreipia dėmesį, kad svarbu saugoti ir pagarbiai elgtis su kitataučiais esančiais Lietuvoje.

„Visuomenėje turime komunikuoti aiškiai, kad Lietuvoje gyvenantys rusai nėra kalti už Putino nusikaltimus. Lietuvoje gyvenantys baltarusiai nėra kalti, kad Lukašenka išprotėjęs. Mes turime galvoti, kad neapykanta mūsų šalyje neišvirstų į precedentus. Tautybės tema negali tapti papildoma medžiaga Rusijos ir Baltarusijos propagandai“,- situacijos rimtumą pabrėžia P. Saudargas.

Diskusijoje dalyvavęs Lietuvos katalikų bažnyčios Arkivyskupas Gintaras Grušas pabrėžė bažnyčios vaidmenį esamoje situacijoje, pirmiausia, savo maldomis suteikti maldos skydą ukrainiečiams, taip pat svarbi visos krikščionybės misija – nešti viltį žmonėms ir kovoti su nerimu ir baime.

„Jaučiamas žmonių nerimas, didelis nerimas, baimė. Net esu įvardijęs vienu atveju – baimės dvasią, kuri tikrai puola, atakuoja. Mes čia galime padėti, kaip apaštalas Paulius sako, būkite pasiruošę liūdyti viltį. Iš kur ta viltis? Tai mūsų pavieniai krikščionys, mūsų bendruomenės turi būti tie vilties nešėjai“,- teigė Arkivyskupas G. Grušas.
Anot Seimo narės Paulės Kuzmickienės, dabar labai svarbus visuomenės susitelkimas, konsolidavimas ir prie to reikšmingai prisideda religinės bendruomenės.

„Mūsų kova už ukrainiečius, padedant jiems kovoje su Putino agresija, mūsų pagalbos telkimas – bendras mūsų visų reikalas. Tai kova ir už mūsų Valstybę. Bažnyčia prie šio telkimosi prisideda labai reikšmingai. Svarbu, kad būtų daugiau kalbėjimosi ir atsakymų kaip išgyventi šį laikotarpį, kaip įveikti baimes, gebėti neprarasti žmogiškumo, nestokoti atidos ir atjautos savo artimajam“, – teigė ji.

Seimo narė Dalia Asanavičiūtė atkreipia dėmesį į visuomenės poreikį ieškoti ramybės. Svarbu įvairiems maldos namams, dvasiniams lyderiams, politikams ir visuomenei nešti paguodos žinią.

„Žmonės jaučia pasimetimą, jaučia baimę, o atėję bažnyčioje žmonės atveria širdis, priima paguodą ir padrąsinimą. Labai svarbu, kad dvasiniai lyderiai bažnyčiose neštų nuraminimo, stiprybę teikiančią žinutę, apie Dievo ramybę ypač šituo neramiu laiku“, – kalbėjo D. Asanavičiūtė.

Evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis susitikime pabrėžė, kad šiuo metu visuomenei svarbiausia nesusipriešinti, pagarbiai elgtis su savo artimu. Anot jo, sudėtingas laikotarpis Ukrainoje atneša ilgą maratoną, todėl svarbu kiekvienam susitelkti ties savo misija padėti ne tik sau, bet ir kitam.

Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos vadovas Vitalijus Mockus diskusijos metu išreiškė prašymą ir palinkėjimą visiems krikščioniškai bendrauti ir padėti pabėgėliams. Stabdyti nepamatuotus, neadekvačius, provokuojančius pasisakymus prieš stačiatikių bažnyčią.

„Net ir patriarcho politiniai pasisakymai įvairiomis temomis, ne tik karo metu, bet apskritai politiniai pasisakymai, juo labiau kitoje šalyje, mūsų stačiatikių vyskupijos neįpareigoja visiškai“, – situacija nupasakojo Arkivyskupas Vitalijus Mockus.

Stačiatikių Vyskupas Amvrosij Fedukovič diskusijoje norėjo pasiūlyti sprendimą kaip būti taikiems ir ramiai gyventi. Labai svarbu atsakingai naudoti žodžius dėl įtemptos situacijos ir neišprovokuoti konfliktų ir labai svarbu išlikti ramiems.

„Labai svarbu, kad kiekvienas šiandien atsakingai dirbtų savo darbą. Labai svarbu atsargiai pasisakyti, neatsargus žodis gali sukelti daugiau nerimo, net konfliktų“,- atsakingo žodžio reikšmę pabrėžė Vyskupas A. Fedukovič.

Krikščioniškų religinių bendruomenių atstovai kviečia Lietuvos ir viso pasaulio gyventojus melstis už Ukrainą ir jos žmones. Susitikimo svečiai ragino aukoti labdarai remiant Ukrainos vaikus, moteris ir vyrus, bėgančius nuo karo ar pasilikusius karo zonoje.

Renginio įrašą galima pamatyti Youtube paskyroje „Atviras Seimas

Print Friendly, PDF & Email