Kultūra

Kraštotyros muziejus kviečia į virtualią parodą

Kraštotyros muziejus kviečia į virtualią parodą, skirtą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 160-osioms gimimo metinėms paminėti.

Rašytoja, visuomenės veikėja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė (gimė Puziniškyje 1861 m. kovo 18 d., pagal grigališkąjį kalendorių – kovo 30 d., mirė 1943 m. birželio 14 d. Panevėžyje) neatsiejamai susijusi su Panevėžiu: čia ji aktyviai ir kūrybingai praleido 24 metus, jos buvimą mena namas šv. Zitos gatvėje, čia ji Kristaus Karaliaus kapinėse atgulė amžinojo poilsio. 2011 m. paskelbta Panevėžio miesto garbės piliete – Bitė yra tapusi mūsų miesto kultūrinės tapatybės ženklu.

Virtuali paroda, iliustruojanti G. Petkevičaitės-Bitės gyvenimą, aktyvią visuomeninę veiklą ir jos kūrybą mieste, parengta iš Panevėžio kraštotyros muziejuje esančių eksponatų, kurių yra per 600 vienetų. Dauguma jų muziejui buvo perduoti 1946 m. per Bitės ilgametę globėją ir globotinę Marytę Galiauskaitę. Kelias dešimtis eksponatų muziejui perdavė Genovaitė Balsevičienė, kiti asmenys. Tai rašytojos asmeniniai daiktai, baldai, paveikslai, knygos, nuotraukos, laikraščiai ir žurnalai, užrašų knygelės, dokumentai ir gausi korespondencija – laiškai, atvirlaiškiai, telegramos, vizitinės kortelės ir kt. Visi šie eksponatai liudija Bitės gyvenimo intensyvumą, net ir vyresniame amžiuje ar senatvėje, veiklią meilę žmogui ir tautai iki gyvenimo pabaigos. Virtualią parodą sudaro šios temos: G. Petkevičaitės-Bitės pedagoginė ir švietėjiška, visuomeninė ir politinė veiklos, G. Petkevičaitės-Bitės kūryba ir leidiniai, jos gyvenamoji aplinka ir buitis, G. Petkevičaitės-Bitės bendravimo ratas, jos atminimo įprasminimas Panevėžyje.

 

Virtuali paroda yra nuolatos pildoma, ją rasite Panevėžio kraštotyros muziejaus tinklalapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Gal patiks?

Taip pat skaitykite:

Back to top button