2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Kovingose rungtynėse – nesėkmė Bolonijoje

Europos taurės turnyro atidėtose 6-ojo turo rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ (1/6) ekipa išvykoje 73:82 (17:21, 17:16, 12:28, 27:17) nusileido Bolonijos „Virtus“ (7/0) krepšininkams.

„Lietkabelis“ dvikovos pradžioje dar pirmavo (3:2), bet „Virtus“ 5 taškai iš eilės leido išsiveržti į priekį – 7:3. Aikštės šeimininkai įsibėgėjo ir po atkarpos 7:0 atsiplėšė – 18:11. Vis dėlto panevėžiečiai atsakė savo dviem sėkmingais išpuoliais – 15:18. Per likusį laiką situacija pasikeitė tik nežymiai – 21:17.

Antrajame ketvirtyje prabėgus 2 minutėms skirtumas buvo sumažėjęs iki vieno tikslaus metimo (19:21), bet „Virtus“ daugiau „Lietkabeliui“ priartėti neleido ir 16-ąją minutę vėl truktelėjo į priekį – 30:22. Nors Margiris Normantas pasižymėjo taškais greitoje atakoje (24:30), „Virtus“ laimėjo atkarpą 7:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 37:24. Svečiai parodė charakterį ir per likusį laiką pelnė 10 taškų be atsako, kurie leido gerokai sumažinti deficitą – 34:37.

Po didžiosios pertraukos „Virtus“ startavo spurtu 8:0 ir vėl turėjo dviženklį atotrūkį – 45:34. Nors Vytenis Lipkevičius pataikė iš toli (37:45), Bolonijos ekipa pridėjo dar 10 taškų iš eilės – 55:37. „Lietkabeliui“ pavyko stabilizuoti situaciją ir priartėti – 46:58. Per likusias 1,5 minutės šeimininkams pavyko pridėti 7 taškus ir jie po trisdešimties žaidimo minučių pirmavo 65:46.

Po Vince‘o Hunterio dvitaškio ketvirčio pradžioje „Virtus“ pranašumas perkopė 20 taškų ribą – 67:46. Ginklų anksčiau laiko „Lietkabelis“ neketino sudėti ir po atkarpos 11:2 gerokai sumažino deficitą – 64:74. Prasidėjus paskutinei minutei svečiai dar labiau priartėjo (71:79), bet tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti šiame mače – „Virtus“ išsaugojo pergalę savo rankose.

„Virtus“: Kyle‘as Weemsas 14 (2/5 tritaškiai), Giampaolo Ricchi (3/4 tritaškiai, 5 atk. kam.) ir Amedeo Tessitori po 11, Julianas Gamble‘as 9.

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas 27 (4/7 tritaškiai, 6 rez. perd., 5 kld., 30 naud. bal.), Vytenis Lipkevičius 11 (2/5 tritaškiai, 12 atk. kam., 20 naud. bal.), Paulius valinskas 8, Gabrielius Maldūnas (6 atk. kam.) ir Marius Valinskas (2/2 tritaškiai) po 6.