2024, balandžio 19, Penktadienis

Kova dėl trečios vietos namuose pradėta nesėkme

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ pradėjo kovas dėl Betsafe-LKL bronzos medalių. Trečiadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai 80:89 (20:25, 19:23, 23:25, 18:17) namuose nusileido Jonavos „Cbet“ ekipai, iškovojo pirmąją pergalę, serijoje išsiveržė į priekį (1:0) ir perėmė namų aikštelės pranašumą.

Antrosios bronzinės serijos rungtynės birželio 2 d. bus žaidžiamos Jonavoje, o birželio 5 d. seriją sugrįš į Aukštaitiją. Jeigu reikės, ketvirtoji dvikova birželio 7 d. vyks Jonavoje, penktoji – birželio 9 d. Panevėžyje.

Rungtynes panevėžiečiai pradėjo keturiomis klaidomis paeiliui, per pirmas šešias minutes kamuolį iš viso prarado septynis kartus, o tai leido jonaviečiams susikurti aštuonių taškų pranašumą (9:17). Persvarą svečiams pavyko išlaikyti ir iki pirmojo kėlinio pabaigos (20:25). Per pirmąsias dešimt minučių šeimininkams penkiolika taškų surinko Gediminas Orelikas.

Antrajame ketvirtyje puolimas panevėžiečiams ir toliau sunkiai klijavosi, o sužaidus tris minutes svečiai po Glynno Watsono tritaškio ir Gorano Huskičiaus dviejų taškų įgijo dviženklę persvarą (24:35). Per pirmus du kėlinius Panevėžio padarė penkiolika klaidų, jonaviečiai savo ruožtu sumetė dešimt tritaškių iš penkiolikos.

Po ilgosios pertraukos Jonavos ekipa apsukų nesumažino ir per pirmas tris trečiojo kėlinio minutes pelniusi dešimt taškų savo persvarą jau padidino iki septyniolikos (41:58). Panevėžiečiams per likusį ketvirčio laiko buvo pavykę priartėti iki devynių taškų, bet į ketvirtąjį kėlinį svečiai nusinešė dviženklę persvarą (62:73).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „7bet-Lietkabeliui“ pavyko sugrįžti į rungtynes – Čanako auklėtiniai atkarpą laimėjo 12:2 ir deficitą sumažino iki minimumo (74:75). Panevėžiečiams buvo pavykę net perimti pranašumą, bet prasidėjus paskutinėms trims minutėms Watsonas pataikė penkioliktą komandos tritaškį, netrukus pridėjo dar du baudų metimus ir jonaviečiai vėl pirmavo (78:85). Likus minutei Orelikas prametė iš toli ir svečiai triumfavo.