Pradžia Panevėžyje Konfliktas V. Žemkalnio gimnazijoje: mokytoja kaltinama peržengusi etikos ir moralės normas

Konfliktas V. Žemkalnio gimnazijoje: mokytoja kaltinama peržengusi etikos ir moralės normas

0
314
Birutė Valkiūnienė

Panevėžio miesto švietimo sistemoje – neregėtas įvykis. Vytauto Žemkalnio gimnazijos direktorius Artūras Totilas, dėl jo vadovaujamos mokyklos lietuvių kalbos mokytojos ir Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narės Birutės Valkiūnienės elgesio, kreipėsi į Savivaldybės Etikos komisiją.

Kaip rašte Panevėžio miesto merui Ryčiui Račkauskui, Švietimo ir mokslo komitetui, Švietimo ir jaunimo reikalų skyriui bei Etikos komisijai rašo A. Totilas, V. Žemkalnio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja B. Valkiūnienė viršijo savo įgaliojimus, neatitinka etikos normų, įneša sumaištį į švietimo įstaigos kolektyvą.

Mokytoja kenkia mokyklai?

Kaip rašte Panevėžio miesto valdžiai rašo V. Žemkalnio gimnazijos vadovas, nesutarimai su B. Valkiūnienė prasidėjo po pasitarimo pas miesto vicemerą Petrą Luomaną, kai buvo diskutuojama dėl gimnazijos perspektyvos.

Konflikto priežastimi tapo V. Žemkalnio gimnazijos ketinimas tapti humanistine gimnazija.

„Mūsų gimnazija visada garsėjo savo kultūra, menine veikla. Išorės audito metu kaip geriausia ir galinčia patirtį skleisti šalyje įvertinta būtent gimnazijos kultūros sritis. Be to, gimnazija didelį dėmesį skiria socialiai ir emociškai pažeidžiamiems vaikams. Humanistinės gimnazijos Lietuvoje yra 4 (Klaipėdoje, Kaune ir dvi Vilniuje). Taip kad Panevėžyje atsirastų nauja savita, tęsianti tradicijas gimnazija“, – rašoma rašte.

A. Totilas teigia, jog lietuvių kalbos mokytoja ir Tarybos narė sąmoningai, intrigantiškai (netiesiogiai), nedalyvaudama diskusijose „skaldo“ kolektyvą, teikia neobjektyvią, šališką informaciją, galų gale, viršija įgaliojimus.

V. Žemklanio gimnazijos vadovas į Panevėžio savivaldybę kreipėsi teigdamas, kad Tarybos narės elgesys peržengia visas etikos, moralės normas. A. Totilas mano, kad B. Valkiūnienė ne kiek nori padėti gimnazijos bendruomenei keistis, būti savita, kiek kenkia.

Beje, direktorius A. Totilas teigia, kad vieną iš laiškų, kuriame B. Valkiūnienė kolegoms aiškino savo nuomonę buvo išsiųstas pamokos metu.

Komentuoti atsisakė

Naujienų portalui JP V. Žemkalnio gimnazijos direktorius šią situaciją ir raštą Panevėžio miesto savivaldybės vadovams bei Etikos komisijai, komentuoti nepanoro.

„Tai mūsų vidiniai reikalai. Tad žiniasklaidai komentuoti nieko nenoriu“, – sakė direktorius.

Skundą svarstys pirmadienį

Šis skundas Etikos komisijoje bus svarstomas ateinantį pirmadienį. Nors visi komisijos nariai susipažinę su situacija, tačiau jos komentavimas jiems atrodė neetiškas.

„Savivaldybės Etikos komisijos pareiga tirti bet kokią veiklą, susijusią su Tarybos nariais. Tad nors šis incidentas įvyko kitoje B. Valkiūnienės darbovietėje, vis tiek privalome išsiaiškinti. Kolkas komentuoti situacijos nenoriu, tai, kaip Etikos komisijos nariui, būtų neetiška“, – teigė Panevėžio savivaldybė tarybos narys ir Etikos komisijos narys Povilas Vadopolas.

Išdėstė situaciją

Tuo tarpu kolektyvo „skaldymu“ ir neetišku elgesiu kaltinama B. Valkiūnienė buvo kiek kalbesnė. Pedagogė teigė, kad jai visiškai nesuprantamas toks gimnazijos direktoriaus elgesys.

Ji teigė, kad V. Žemkalnio gimnazijoje jau dirba 30 metų ir šiuo metu bene pirmą kartą turi nedarbingumo pažymėjimą, mat vykstantis procesas paveikė ir jos sveikatą.

„Šiuo metu kaip tik Etikos komisijai rašau pasiaiškinimą“, – JP pasakojo Panevėžio savivaldybės tarybos narė B. Valkiūnienė.

Mokytojos teigimu, pagrindinis direktoriaus nepasitenkinimas įvyko, kai ši, neva pamokos metu, per elektroninio dienyno sistemą, išsiuntė laišką kolegoms.

B. Valkiūnienės teigimu, laiške mokytojams ji išdėstė savo mintis apie mokyklos pakraipos ieškojimus, mat mokykla svarsto orientuotis į kokią nors mokslo šaką.

Tarybos narė pasakoja, kad tuo metu, kai siuntė laišką, nė vieno mokinio kabinete nebuvo.

Nesiteikė pasikalbėti

Naujienų portalui JP B. Valkiūnienė teigė, kad V. Žemkalnio gimnazijos direktorius net nesiteikė dėl šios susidariusios situacijos pasikalbėti.

„Nejaugi negalima išsiaiškinti visko tarpusavyje“, – svarstė mokytoja.

Pyksta ant politikų

Apkaltinta mokytoja svarstė įvairias galimybes, kodėl direktorius galėjo kreiptis į Etikos komisiją su ja nė nepasišnekėjęs.

„Aš manau, kad tai lyg kerštas politikams. Direktorius jaučia pyktį, kad esu Tarybos narė. Šiuo metu vyksta kalbos apie mokyklų optimizavimą, tad direktoriui nepatinka. Galbūt tai toks keršto būdas“, – teigė B. Valkiūnienė.

 

Publikuojama jp.lt leidus

Vilda LUKAITYTĖ / Arūno REVOTO, JP nuotr.