2024, balandžio 25, Ketvirtadienis

KMT finalas baigėsi visišku sutriuškinimu

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą vainikavo Panevėžio „Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“ dvikova.

Nenado Čanako kariauna 66:91 (12:22, 15:24, 16:22, 23:23) nusileido titulą apgynusiems kauniečiams ir iškovojo sidabro medalius.

Ši pergalė – didžiausias sutriuškinimas per visą KMT finalų istoriją. Iki šiol didžiausia pergalė šio turnyro finale buvo iškovota 2017 metais, kai „Žalgiris“ tą patį „Lietkabelį“ nugalėjo 21 taško skirtumu 84:63.

Į priekį čempionus vedė vidurio puolėjai Joshua Nebo ir Joffrey Lauvergne’as, kurie pelnė atitinkamai 25 ir 19 taškų. Antrus metus iš eilės Citadele KMT finalo MVP apdovanojimą atsiėmė J. Lauvergne’as.

Solidžiai startavęs Kauno klubas jau pirmojo kėlinio viduryje atsiplėšė 14:5. „Lietkabelis“ tuomet išsibudino, tačiau ketvirčio gale skirtumas tarp komandų pasiekė dviženklę ribą 22:12.

Antrajame kėlinyje aukštaūgių vedamas „Žalgiris“ pradėjo varžovų triuškinimą. Joffrey Lauvergne’o ir Joshua Nebo taškai leido pabėgti į priekį 46:24.

Po pertraukos kauniečių persvarą pasiekė rekordinę ribą (51:27), o sužaidus tris kėlinius klausimų dėl rungtynių nugalėtojų neliko – likus žaisti 10 minučių J. Zdovco kariauna pirmavo 68:43.

Nors paskutinysis kėlinys buvo tik formalumas, neatsipalaidavęs „Žalgiris“ toliau didino savo pranašumą ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė rekordinę pergalę.

„Žalgiris“: Joshas Nebo 25 (28 naud.), Joffrey Lauvergne’as 19 (8 atk. kam., 26 naud.), Edgaras Ulanovas 13, Lukas Lekavičius (6 rez. perd., 3 per. kam.) ir Nielsas Giffey po 8.

„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius 14 (5 atk. kam.), Kaspars Berzins 13, Gabrielius Maldūnas 11 (6 atk. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 10 (6 rez. perd.), Dovydas Giedraitis 8.