2024, birželio 23, Sekmadienis

Kleboniškių kaimo buities muziejuje – Užgavėnių linksmybės ir šėlionės

reklama rubai

Vasario 19 dieną 12 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje (Radviliškio r.) lankytojų laukia smagios, sočios, pramogų, juoko, netikėtumų kupinos Užgavėnės.

Užgavėnių šėlsmas pažadins žiemą pritilusį kaimą. Bus taip linksma, kad net stogai kilnosis! Oras kvepės skanumynais, gardumynais – prieš gavėnią pats laikas žiemiškam riebiam
užsigavėjimui. Kleboniškių kaimo gatvėje, kiemuose, visur, kur tik pasisuksi, siaus, išdaigas krės, ateitį pranašaus persirengėliai. Nė vienam neleis liūdėti, kvies kartu šokti, groti, dainuoti, žaisti, pokštauti. Dalyvius linksmins meno mėgėjų kolektyvai iš Radviliškio ir kitų rajonų.

Kokios Užgavėnės be baisiai gražių kaukių! Po kaimą vaikščios šio ir ano pasaulio būtybės: raganos, velniai, giltinės, ubagai, jaunikiai ir jaunosios, arkliai, meškos, gervės… Pati gražiausia kaukė bus pagerbta rinkimuose. Įsisiautus Užgavėnėms, į lemiamą kovą stos storasis Lašininis ir liesasis Kanapinis, o galiausiai, kad greičiau ateitų pavasaris, bus sudeginta Morė. Užgavėnių organizatoriai laukia visų – raitų, pėsčių, važiuotų, kad draugėn suėję, iš širdies pasiautę, žiemą išvytų ir pavasario prisiprašytų.

Užgavėnės – viena iš ilgamečių Kleboniškių kaimo tradicijų. Keletą metų šventė nebuvo
organizuojama, o dabar vėl grįžta su trenksmu, linksmybėmis ir pavasario laukimu.
Užgavėnės švenčiamos gavėnios išvakarėse, likus septynioms savaitėms iki Velykų, antradienį. Tikroji šių metų Užgavėnių diena – vasario 21-oji.

Šventės organizatoriai – Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis ir Šeduvos
kultūros ir amatų centras.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio inf.

Lauros Prascevičiūtės nuotr.

- Reklama -

Naujausi straipsniai