Galų gale paaiškėjo kiek vakcinos dozė kainuos europiečiams. Šia, bombos sprogimui prilygstančią, konfidencialią informaciją savo socialinio tinklo Twitter paskyroje išplatino Belgijos biudžeto ir vartotojų teisių apsaugos valstybės sekretorė Eva De Beeker. Greitai žinutė buvo ištrinta, bet akylūs belgų žurnalistai spėjo išsaugoti pranešimo ekrano kopiją, kurią pirmasis publikavo naujienų portalas HLN.

Vykstant ginčui su opozicija, kuri teigė, kad vyriausybė nėra numačiusi lėšų vakcinoms įsigyti, biudžeto ir vartotojų teisių apsaugos valstybės sekretorė Eva De Bleeker teigė, kad šiems metams atidėta 297 mln. eur. suma, o kitiems metams numatyti dar 500 mln. eur. 297 mln. EUR suma yra padalinta šešioms ruošiamoms vakcinoms. „Pfizer“ / „BioNTech“, kuri turėtų pasirodyti pirmoji bei vėliau pasirodysiančioms „Astra-Zeneca“, „Sanofi / GSK“, „Johnson & Johnson“, „Moderna“. ir Curevacas.

Savo socialinio tinklo Twitter paskyroje paskelbtame įraše E.De Bleeker nurodė kainą už dozę, užsakytų dozių skaičių ir vienai ar kitai vakcinai įsigyti skirtą sumą. Pagal šią lentelę galima manyti, kad brangiausia – „Pfizer“ / „BioNTech“ vakcinos dozė kainuoja 12 eurų, pigiausia – „Astra-Zeneca“ vakcina kainuoja tik 1,78 euro.

 

Astra/Zeneca – dozės kaina-1,78 Eur
Johnsson & Johnsson – dozės kaina – 8.50 USD
Sanofi/GSK – dozės kaina-7.56 Eur
BioNTech/Pfizer – dozės kaina – 12 Eur
Curevac – dozės kaina – 10 Eur
Moderna – dozės kaina – 18 USD

Daugiausia pinigų net 64 793 734 eurus belgai išleis pačioje Belgijoje šalia Antverpeno gaminamai Pfizer vakcinai, mažiausiai 14 610 834 eurus planuojama išleisti pigiausiai- Astra/Zeneca vakcinai.

Print Friendly, PDF & Email