2024, balandžio 16, Antradienis

Kaziuko mugė šurmuliavo Šiluose

Saulėtą kovo 3-iąją, sekmadienį, Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero dienos išvakarėse, kas po Šv. Mišių, kas iš namų rinkosi į Šilų bendruomenės kiemelį, kur vyko tikras sujudimas: kas prekiavo, kas pirko, kas vaišinosi, kas pramogavo, nes į Šilus atkeliavo Kaziuko mugė.

Žmonės išpirko visus Rimos keptus skanius pyragus, Kotrynos saldžius kepinius. Graži eilutė išsirikiavo prie obuolių, kuriuos pardavinėjo Živilė. Technologijų mokytojas Algirdas Rutkauskas prekiavo įvairiais gaminiais iš medžio. Šalia mokytojo savo drožinius iš medžio siūlė pirkti ir jo mokiniai. Išties susirinko ir daug kitų pardavėjų: Sigita – kosmetikos prekėmis, viešnia iš Raguvos Audronė – mirgančiomis raštais pirštinėmis ir kojinėmis, panevėžietė Aurelija – nertomis šlepetėmis, Aldona – obuoliais, kvepiančiais rudeniu, ir medumi, kvepiančiu vasara,  Regina L. – įvairiomis prekėmis, Alma – sausomis puokštėmis, Regina T. – kaimiškais kiaušiniais, kuriuos ypač vertina miestiečiai, džiovintomis vaistinėmis žolelėmis, obuolių sūriais, o jauniausias pardavėjas Geraldas – kvapniais sausainiais.

Kaziuko mugės dalyviai  galėjo sušilti karšta arbata, kurią virė Alma. Gardžiu plovu vaišino šilaiviai Irma ir Giedrius. Ačiū jiems už tai, kad nepagailėjo laiko, kantriai ir su meile gamino šventinį patiekalą. Mugė neapsėjo ir be smagių žaidimų bei linksmų pasivaikščiojimų kojūkais. Skambėjo nuotaikinga lietuviška muzika. Smagu buvo pažiūrėti į šiaudinėmis skrybėlėmis pasipuošusius ar su riestainių karoliais teatrališkai besisukiojančius…Bendruomenė dovanojo rungčių nugalėtojams ir netikėtų prizų.

Bendruomenės tarybos pirmininkė Regina Turulienė dėkinga bendruomenės tarybai, padėjusiai organizuoti šią Kaziuko mugę. Ji dėkinga ir visiems, atėjusiems pasibūti, paprekiauti. Vieni praturtėjo nusipirkę, kiti  – pardavę ir suskaičiavę savo pelną. O tokie renginiai labai suvienija bendruomenės narius, nes išties gera proga pabūti kartu.

- Reklama -

Naujausi straipsniai