2024, birželio 16, Sekmadienis

Karantinas nesumažino dėmesio vaiko saugumui

Ypatingomis šalyje paskelbto karantino, susijusio su koronaviruso (COVID-19) plitimu sąlygomis, vaiko gynėjai tęsia savo darbą ir užtikrina, kad reaguojama į visus skubius pranešimus apie galimą vaiko teisų pažeidimą.

„Kaip ir daugelis, dirbame kitomis sąlygomis nei įprastai. Tačiau specialistai reaguoja į visus policijos pranešimus dėl bet kokio smurto prieš vaiką ar kai tėvai (ar vienintelis turimas tėvas) negali užtikrinti vaikui saugumo. Esame pasiruošę skubiai reaguoti bet kuriuo metu, vykti ir į tas šeimas, kuriose karantinas“, – sako Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus, kuris apima padalinius Rokiškio, Kupiškio, Biržų, Pasvalio, Panevėžio rajonuose ir Panevėžio mieste vedėja Žaneta Ginaitė. 

Vaiko teisių specialistai pataria šį laiką išnaudoti prasmingai: užsiimti bendromis veiklomis su vaiku, stiprinti tarpusavio ryšį arba tiesiog džiaugtis buvimu kartu. Tai labai svarbu ir ateičiai. Vaikui paaugus, užklupusias problemas įveikiame paprasčiau, kai yra pasitikėjimu grįstas ryšys. Tuomet ir situacijų, kada šeimai susikalbėti reikalinga specialistų pagalba iš šalies, bus mažiau.

Šeimų prašoma atsakingumo ir sąmoningumo. Pastarosios dienos parodė, kad dar ne visi susitelkia į šiuo metu svarbiausią užduotį – saviizoliaciją. Kaip ir įprastai, netyla buitiniai konfliktai.

Reaguojant į LR Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą ,,Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo”, nuo pirmadienio Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba klientus aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina užtikrinti būtiniausių neatidėliotinų funkcijų vykdymą – reagavimą į galimą vaiko teisių pažeidimą.

Dėmesio! Sužinojus apie smurtą prieš vaiką, reikia pranešti tel. Nr. 112 arba Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai.

Visus specialistų kontaktus rasite: www.vaikoteises.lt, kontaktų skiltyje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai