LR Vyriausybė pritarė Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos pateiktam siūlymui  pratęsti šalies teritorijoje galiojantį karantiną iki vasario 28 d. imtinai. Tiek pat galios ir draudimas judėti iš vienos savivaldybės į kitą. Išvykti iš savo savivaldybės galima tik išimtiniais atvejais, pvz., darbo arba sveikatos priežiūros reikalais, taip pat aplankyti vienišų asmenų laikantis socialinio „burbulo“ taisyklių.

Iki šiol galiojantys karantino ribojimai padėjo pristabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje, tačiau sergamumo rodikliai vis dar yra aukšti.14 dienų sergamumas COVID-19 liga Lietuvoje gruodį viršijo 1000 susirgimo atvejų 100 tūkst. gyventojų, o dabar yra sumažėjęs perpus. Statistikos departamento sausio 27 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo rodiklis siekia 498,2.

Tačiau Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro statistikoje Lietuva vis dar išlieka raudonojoje zonoje, tarp koronaviruso labiausiai paveiktų šalių.

Karantinas dėl plintančio koronaviruso Lietuvoje paskelbtas 2020 m. lapkričio 7 d., nuo gruodžio 16 d. jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki 2021 m. sausio 31 d., o šiandien nutarta tęsti ir visą vasario mėnesį.

Print Friendly, PDF & Email