2024, birželio 16, Sekmadienis

Karantinas bus pratęsiamas dar dviems savaitėms, Panevėžyje mobilaus punkto darbui nepasiruošta

Šiandien rytą surengtoje spaudos konferencijose  SAM ministras A.Veryga paskelbė, kad karantinas bus pratęstas dar dviems savaitėms, sugriežtinta atsakomybė už karantino sąlygų nesilaikymą  bei įvedamas privalomas karantinas grįžusiems iš užsienio.

Tą savo įrašu viename socialinių tinklų patvirtino ir premjeras  Saulius Skvernelis -“Ir dėl paties karantino. Pirma – planuojama jį pratęsti. Matyt, daug diskusijų dėl to nekils, situacija aiškiai diktuoja, jog toks sprendimas būtinas. Už tai pasisako ir mūsų medikai. Antra – bus griežtinamos karantino sąlygos, taip pat – atsakomybė už jų nesilaikymą.”

„kaip netikėtai atėjusias smagias atostogas, per kurias reikia burtis, bendrauti, „siaubti“ prekybos centrus“. Anot jo, prašymai ir perspėjimai neveikia, todėl „teks eiti kitu keliu“.

„Ir trečia – bus oficialiai įtvirtintas privalomas karantinas iš užsienio grįžtantiems asmenims. Ne savanoriškas, bet privalomas. Turime daryti tai, ką reikia, jei norime išsikapstyti iš šios situacijos su mažiausiais įmanomais nuostoliais“, – viename socialinių tinklų rašė S. Skvernelis.

“Ką tai keistų? Tai keistų patį principą, kad parvykęs asmuo ne namuose izoliuojasi, bet jie visi būtų nugabenami į vietas, kurias savivaldybės yra nusimačiusios, ir ten liktų 14 dienų. Savivaldybės turėtų pasirūpinti šiais asmenimis. Tos vietos galėtų būti ir bendrabučiai, bet taip pat ir viešbučiai, kur tokie asmenys galėtų apsistoti“, – sakė A. Veryga.

Toks nutarimas turėtų pasirodyti po pietų. Būtent jis kelia nemažą galvos skausmą savivaldybėms. Prieš kurį laiką buvo nurodyta surasti patalpas, kur neturintys sąlygų saviizoliacijai galėtų rasti prieglobą. Panevėžio savivaldybė tokiems atvejams paruošė apie 100 patalpų. Keletu iš jų jau naudojasi grįžę iš užsienio ir neturėję kur saviizoliuotis piliečiai. Tačiau visiškai neaišku kaip bus su grįžusių iš užsienio pristatymu į izoliacijos vietas, bei karantino sąlygų vykdymo užtikrinimu.  Kol kas, pasak A.Verygos,  diskutuojama ar sugrįžusius į karantino vietas turės atsivežti savivaldybės, ar jie galės atvykti savo transportu. Taip pat kalbamasi su VRM ir, matyt, siekiant užtikrinti griežtų karantino sąlygų laikymąsi bus prašoma policijos pagalbos.

Paklaustas kodėl toks punktas, nors ir įrengtas, neveikia Panevėžyje SAM ministras A.Veryga sakė, kad darbui kol kas nepasirengta. Rytoj darbą pradės mobilieji punktai Alytuje, Šiauliuose ir Telšiuose. Panevėžyje, Utenoje ir Mariampolėje punktai pradės dirbti vėliau. Šiuo metu apmokomi žmonės, vykdomi kiti pasirengimo veiksmai.

Taip pat šiandien turėtų pasirodyti rekomendacijos dėl kaukių ir kitų apsaugos priemonių nešiojimo viešumoje.

Kaip teigė ministras, jei ir nėra kur pirkti chirurginių kaukių, šiam tikslui tiks ir kitos priemones. „Šalikas ar skarelė taip pat galėtų būti naudojama pridengti nosį ir burną, kad čiaudint nebūtų tų oro lašelių skleidžiamų aplinkoje, kur žmonės dar gali nežinoti, kad gali būti infekuoti ir gali skleisti virusą, kad neužkrėstų kitų asmenu”, – sakė A. Veryga.

Daug nerimo kelia situacija prekybos vietose. Netrukus turėtų pasirodyti kur kas griežtesni nurodymai kaip organizuoti pardavimą. “Tai tikrai parduotuvės nebus uždaromos ar apribojama jų veikla, bet pagrindiniai išaiškinimai bus susiję su tuo, kaip turėtų būti organizuojamas žmonių, atėjusių apsipirkti, judėjimas – kaip jie įleidžiami, kokių atstumų turi būti laikomasi, kad žmonės nesibūriuotų ir būtų užkirstas kelias viruso plitimui“- sakė ministras.
- Reklama -

Naujausi straipsniai