2024, birželio 23, Sekmadienis

„Karaliaus kirtis“: piketas prie Savivaldybės

reklama rubai

Gegužės 20-26 d. Panevėžys tampa mūšio zona – mieste vyksta karinės pratybos „Karaliaus kirtis“.

Šiandien prie Savivaldybės organizuotas „piketas“, kurio dalyviai reikalavo „nustoti pažeidinėti žmonių teises“, laisvės „Udijos valstybei“, „socialinės lygybės“. Po ilgų derybų pavyko suformuoti „piketuotojų“ derybinę grupę, su kuria prie derybų stalo sėdo Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

„Išklausėme „protestuotojų“ reikalavimų, parengėme protokolą, kuriame jie buvo užfiksuoti ir spręsime apie jų pagrįstumą“, – teigia T. Jukna. 

Nežinomas pajėgas panevėžiečiai galės atskirti iš abi rankas puošiančių mėlynų juostų ir mėlynais lapais pažymėtų automobilių. Priešiškos pajėgos vilkės margintomis mėlynomis uniformomis, Lietuvą ginantys kariai ir pareigūnai – mums įprastomis uniformomis.

Kad pratybos vyktų kuo sklandžiau ir kiltų kuo mažiau nesusipratimų ir nepatogumų, prašoma visų pamačius karinį transportą, karius ar pareigūnus nuo jų laikykis atokiau. Rekomenduojamas saugus atstumas – 30 m. Jei tuo metu naudojami imitaciniai garso šoviniais, granatos ar dūminiai užtaisai, palaukite, išklausykite policijos arba karių nurodymų. Jiems perduokite ir rastas karinės ekipuotės ar įrangos dalis.

Karinės pratybos mieste ir rajone truks iki gegužės 26 d. Gyventojai matys kareivius, girdės šūvius ir sprogimus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai