2024, birželio 16, Sekmadienis

Kalėdinės girliandos. Kaip išsirinkti tokias, kurios tarnautų ilgai?

Net jei ir netikite prisikėlimu ar antgamtinėmis galiomis, neabejojame – Kalėdas vis tiek švenčiate. Jei ne dėl savęs, tai dėl artimųjų, o labiausiai, dėl vaikų! O tai reiškia, jog be Kalėdinės eglutės tikrai neišsisuksite. Ji būtų gyva, dirbtinė, ar tiesiog – novatoriška jos imitacija, eglutės puošyba užsiimti reikės. Žinoma, puošti ją galima vien žaisliukais, tačiau norint išgauti maksimalų efektą, jums puikiai padės Kalėdines lemputės, dar žinomos kaip girliandos.

Dažniausiai, fizinėse ar elektroninėse parduotuvėse rasite LED arba kaitrines Kalėdines lemputes. Vienos – pigesnės, kitos brangesnės, bet abiejų gyvavimo trukmė ženkliai besiskirianti! Verta žinoti, jog LED lemputės, nors ir brangesnės, dažnai tarnauja ilgiau negu 10 metų. O tai – solidus laikotarpis tokiam daiktui. Pasirinkę kaitrines, jų draugija mėgausitės mažiau – iki 5 metų, be to, turėsite pasverti jų generuojamo karščio pasekmes – greičiau nuvystanti eglutė, ne itin didelis saugumas turint mažų vaikų. Įvertinę ilgaamžiškumą, saugumą ir atsiperkamumą, pasiūlysime rinktis LED variantą ir mėgautis ne tik kokybe ir tvariu daiktu, bet ir daug mažiau elektros energijos eikvojančiu sprendimu. Žemiau rasite patarimus, kaip išsirinkti tinkamas LED lemputes pagal jūsų norimą dekoruoti vietą. Pasirengę puošimo maratonui?

Pasirinkite reikiamą ryškumo lygį 

Pirmiausia, reikėtų pagalvoti reikiamą apie LED lempučių ryškumo lygį. Kur žadate jas naudoti? Ant Kalėdinės eglutės? O galbūt lauke palei stogą ar lankus? O gal – ant stalo, po stikliniu gaubtu? Pasirinkus puošti objektą lauke, įsitikinkite, jog lemputės – didesnės ir pakankamai ryškios. Suprantame, jog puošiant lauką, norisi kad švieselės būtų pakankamai gerai regimos – juk norisi ir prieš kaimynus pasipuikuoti! Puošiant eglutę, rinkitės vidutinio dydžio lemputes ir kiek švelnesnį ryškumo lygį – juk namie nenorite diskotekos.

Jei nusprendėte jaukią LED lempučių girliandą įsitaisyti ir ant svetainės stalo, rinkitės smulkiausias įmanomas lemputes. Jos sukurs unikalų vaizdą ir tyrą šventės jaukumą. Gražiausiai atrodys po stikliniu gaubtu ar įmaišytos į eglišakių vainiką.

Nuspręskite dėl spalvų schemos 

Būtinai pasirinkite savo LED lempučių spalvą. Egzistuoja didžiausia galybė skirtingų spalvų, atspalvių ir kombinacijų, todėl galėsite pasirūpinti tradicine Kalėdine klasika – raudono ir žalio apšvietimo schema, arba pasirinkti keletą unikalių ir dabar madingų variantų. Jei norite naudoti baltą spalvą, atminkite, kad šiuo metu rinkoje paplitęs gausus baltųjų asortimentas – nuo šiltos baltos ar kaulo dramblio iki vėsiai baltos, todėl rinkitės kruopščiai, kad skleidžiama šviesa atitiktų reikiamą interjero ar eksterjero atspalvį.

Taip pat – atkreipkite dėmesį į laidų spalvą. Jei ketinate Kalėdines lemputes naudoti sode, žalių augalų apsuptyje, girliandos su žaliais laidais atrodytų geriau. Girliandos su baltais laidais, priešingai, geriausiai atrodys prie cemento paviršių, taip pat pakabinami ant langų, turėklų ar vandens latakų.

Nepamirškite galios lygių 

Nors LED lemputės sunaudoja nedaug energijos, pasirūpinkite, kad galia nebūtų didesnė nei yra numatyta girliandos naudojamam elektros lizdui. Kad išvengtumėte girliandos perkrovos, galite patys apskaičiuoti galią. Kalėdines dekoracijos turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir tarnauti saugiai.

Kaip teisingai pakabinti LED Kalėdinę girliandą

Galite nusipirkti įvairių, unikalių Kalėdinių lempučių, tačiau, jei tinkamai jų nepakabinsite, jos neduos laukiamo efekto. Todėl, siūlome nerizikuoti ir nešvaistyti savo pinigų – skirkite papildomai laiko gražiam ir preciziškam lempučių paskirstymui. Kaip sakoma – devynis kartus pamatuokite, o dešimtą – kabinkite. Lauko girlianda neturi būti paslėpta po stogu – jei didesniam matomumui reikia įkalti vinį – taip ir padarykite. Jei puošiate eglutę kieme, atminkite – tvirtinimui pasitelkite segtukus, kitu atveju didesnis vėjas gali sujaukti kompoziciją.

Jeigu jus domina kiti Kalėdiniai patarimai, kviečiame skaityti Kaledos.lt tinklaraštį ir tapti tikru Kalėdų guru. Nuo dovanų idėjų iki tradicijų puoselėjimo patarimų. Kalėdiniai papuošimai ir kitos gudrybės – tai, ką galite susikurti per artėjančias šventes, jei užsuksite pasisemti inspiracijos į tinklaraštį.

- Reklama -

Naujausi straipsniai