Visi puikiai žinome, kad automobilinės kėdutės yra privalomos. Jos gali padėti išgelbėti vaiko gyvybę nelaimingų atsitikimų metu. Vis dėlto, labai dažnai tėvai susiduria su dideliu galvos skausmu – kaip pripratinti mažylį prie sėdėjimo kėdutėje? Vaikai, kurie pradeda šliaužioti ar pamažu žengia pirmuosius savo žingsnius pasižymi dideliu aktyvumu, siekiu tyrinėti aplinką. Dėl to, sėdėjimas kėdutėje jiems gali atrodyti kaip didžiausia kančia. Visai normalu jeigu pirmaisiais kartais kelionės metu mažylis pradės verkti. Ilgainiui jis pripras prie kėdutės ir joje jausis patogiai. Vis dėlto, ką daryti, kai vaikas verkia kiekvienos kelionės metu? Ar dera atsisakyti šeimos išvykų dėl to, kad mažylis nekenčia sėdėti kėdutėje? Iš pradžių išbandykite keletą gudrybių, kurios gali padėti pripratinti vaiką prie kelionių automobilinėje kėdutėje.

Atkreipkite dėmesį į aplinkos veiksnius

Jeigu kūdikis kelionės metu nuolat verkia ir nesijaučia patogiai įvertinkite galimus aplinkos veiksnius, kurie galimai kelia jam diskomfortą. Galbūt vasaros metu jiems į akis gausiai šviečia saulė ir tai sukelia jiems diskomfortą? Sėdėdami priekinėje sėdynėje dažnai neįvertiname saulės padėties. Atkreipkite dėmesį ir į automobilio temperatūrą. Tai ypatingai svarbu karštomis dienomis, kai automobilį gali smarkiai įkaitinti saulė. Priekyje dėl kondicionierių padėties dažnai yra daug vėsiau nei gale. Dėl to privalote įsitikinti, kad kūdikiui nėra per daug karšta. Derėtų vengti automobilyje plačiai atidaryti langus, nes gali susidaryti didelis skersvėjis, kuris yra pavojingas vaikams.

Ištirti savo kėdutę

Įsitikinkite, kad jūsų automobilinė kėdutė yra tinkamai sumontuota. Dažnas žmogus nesilaiko gamintojų nurodytų instrukcijų ir savarankiškai surenka kedutes. Deja, bet dėl to, vaikui sėdėti gali būti nepatogu ar net pavojinga. Kėdutės turi būti skirtingai sureguliuotos atsižvelgiant į vaiko amžių. Jeigu mažylis sėdi neteisingoje pozicijoje jis gali patirti rimtų kaklo traumų ar net uždusti. Atkreipkite dėmesį ir į tai ar tinkamai sureguliuoti kėdutės dirželiai. Jie neturėtų būti per daug įtempti, nes gali skaudžiai įsirėžti mažyliui į odą. Daugelis tėvų galvoja, kad vaikas jausis patogiau sėdėdamas erdvesnėje kėdutėje. Vis dėlto, verta atsižvelgti į gamintojų rekomendacijas. Kėdutėje neturėtų būti per daug vietos, nes tai gali padidinti iškritimo riziką. Jeigu ieškote iš tiesų kokybiškos automobilinės kėdutės savo mažyliui apsilankykite https://autoviskas.lt/vaikiskos-auto-kedutes. Čia rasite didelį vaikiškų kėdučių pasirinkimą įvairaus amžiaus vaikams.

Įvertinkite vaiko poreikius

Maži vaikai dar nemoka apibūdinti savo savijautos. Dažniausiai visas savo neigiamas emocijas jie išreiškia tiesiog verkdami. Jeigu mažylis kelionių metu nesijaučia gerai verta apsvarstyti ar jo nepykina automobilyje. Labai daug mažų vaikų automobilyje jaučia galvos svaigimą, pykinimą, pilvo skausmus. Suaugę žmonės automobilio supimo beveik nejaučia, o mažyliai yra daug jautresni tokiems aplinkoms veiksniams. Jeigu kelionių metu vaiką pykiną stenkitės, kad prieš kelionę jis nebūtų daug privalgęs, nes tai gali padidinti pykinimo riziką. Užtikrinkite, kad automobilyje nebūtų per daug karšta. Stenkitės kelionių metu daryti mažas pertraukėles, kad vaikas galėtų įkvėpti gryno oro ir pailsėti. Džiugi žinia yra ta, kad daugelis vaikų nuo šį negalavimą tiesiog išauga. Jeigu pykinimas išlieka derėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. Jis gali skirti specialius vaistus, kurie mažina pykinimą kelionių metu.

Print Friendly, PDF & Email