2024, balandžio 19, Penktadienis

Kaip mūsų buityje pasitarnauja puslaidininkiai?

Elektronika yra labai plati mūsų kasdienybės dalis. Ji yra naudojama kiekviename mūsų žingsnyje. Ją sudaro daugybė komponentų, kai kurie iš jų neišsiverčia be puslaidininkių, medžiagos, kuri vienais momentais praleidžia pro save elektros srovę, o kitais – ne, pagalbos. Puslaidininkiais yra vadinami tokie pusmetaliai, kaip arsenas, astatis, boras, germanis, polonis, silicis, stibis ir telūras.

 Kam yra naudojami puslaidininkiai?

Puslaidininkius naudoja diodų, integrinių grandynų ir tranzistorių gamyboje. Jie pasitarnauja ir kaip optinių jutiklių priedai, atitinkamų elektros energijos perdavimo sistemų maitinimo įtaisai. Jų reikia tokiuose optiniuose prietaisuose šviesos ir lazerinių diodų, foto diodų ir foto tranzistorių pavidalu.

Šie pusmetaliai tankiai yra naudojami telekomunikacinių technologijose, valdymo sistemose, signalų apdorojimo srityje. Iš jų gaminami elektronikos prietaisų lustai, leidžiantys pasiekti ryškią pažangą ryšių, kompiuterinio tinklo plėtroje, medicinos ir karinės įrangos, švarios energetikos srityse.

Kokioje srityje sėkmingiausiai naudojami puslaidininkiai?

Puslaidininkių naudojimas su elektronika susietame versle garantuoja didelę sėkmę. Su kiekvienais metais auga kompiuterių tinklams reikalingų elektronikos prietaisų paklausa.

Taip nutinka todėl, kad įmonės skiria kuo daugiau lėšų informacinėms technologijoms plėtoti. Net ir asmeniniais tikslais žmonės perka kompiuterius, pavyzdžiui, vienoje šeimoje, auginančioje vaikus, visi jos nariai turi po nešiojamą kompiuterį arba naudoja planšetes.

Kokios dar verslo sritys prisideda prie plataus puslaidininkių naudojimo mūsų buityje?

Mūsų šiandieninis gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas be telekomunikacijų. Nerasi žmogaus, kuris neturėtų išmanaus mobiliojo telefono su spalvotą vaizdą rodančiu ekranu, o kur dar telefonuose įdiegtos vaizdo kameros. Kadangi šių telefonų pardavimas kasmet auga lyg ant mielių, tai auga ir jiems reikalingų iš silicio pagamintų komponentų paklausa. Tad puslaidininkiai telekomunikacijų srityje nuolat bus laukiami.

Ne tik telekomunikacijos įrenginiai, bet ir buitiniai elektronikos prietaisai naudoja puslaidininkius. O šių prietaisų gamyba dėl gausaus vartojimo nuolat auga. Ir tai suprantama, juk mums dabar būtų sunku įsivaizduoti mūsų kasdienybę be DVD grotuvų, skaitmeninės televizijos, televizorių su LCD ekranais, skaitmeninių fotoaparatų ir kamerų. Tad kuo daugiau rinkoje šių prietaisų, tuo didesnė puslaidininkių paklausa.

- Reklama -

Naujausi straipsniai