2024, birželio 22, Šeštadienis

Kaimyninėje Lenkijoje plinta nauja gerumo iniciatyva, lietuviai neatsilieka

reklama rubai

Artėjančios Kalėdos skatina labdarą ir draugiškumą. Kaimyninėje Lenkijoje jau kuris laikas plinta iniciatyva “Apsikeiskime šiluma”. Jos esmė paprasta – Varšuvoje ir kituose Lenkijos miestuose pastatytos simbolinės spintos, kuriose galima palikti gerus bet nereikalingus, ar tiesiog norimus padovanoti drabužius. Tie, kuriems jų reikia, gali drąsiai juos pasiimti. Tokią drabužių spintą pastatyti gali visi norintys. Tam tereikia gauti sklypo savininko ar miesto valdybos sutikimą. Kaip viena iš sąlygų nurodoma, kad tokia drabužių spinta būtų dengta ir pasiekiama visą parą. Apie pastatytą spintą akcijos dalyviai informuoja socialiniame tinkle Facebook specialiai tam sukurtoje grupėje. Naujos vietos pažymimos Google Maps programėlėje.

Lietuvoje juo nuo 2014 m. vyksta panaši solidarumo akcija “Padovanok suknelę”, kurios iniciatorė Eskader Maštavičienė.  Jos metu geraširdės ponios kviečiamos dovanoti savo sukneles sunkiau gyvenančioms moterims/merginoms. Akcijos organizatoriai kviečia visas panevėžietes atverti savo spintų duris ir atrinkti jau nebenešiojamas, tačiau dar gražias ir tvarkingas sukneles, kurias norėtumėte padovanoti gausių šeimų mamoms, dukroms, tėvų globos netekusioms mergaitėms ar kitokių gyvenimo negandų prityrusioms moterims. Padovanotos sukneles bus įteiktos šventinio renginio metu gruodžio 20 d. Sukneles palikti galima:

EP narių biuras- Respublikos g. 35

UAB “Decorum projektai”- Respublikos g. 44

Viešbutis “Pervaža”- Smėlynės g. 112

Panevėžio rajono ir miesto mokyklas į panašią socialinę akciją pakvietė ir rajono Tarybos narė socialdemokratė Modesta Petrauskaitė. Ji inicijavo socialinę akciją “Augu be mamytės”. Akcijos esmė – pasidalinti išaugtais, nebenešiojamais tačiau švariais ir gerais rūbais, aksesuarais ar avalyne su sunkiau ar be tėvų gyvenančiais vaikais, paaugliais.

Akcija vyksta nuo gruodžio 12 iki 20 d. Su akcijos organizatore susisiekti galima: el.p. modesta.petrauskaite@gmail.com, mob. 8 69823565

 

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai