2024, liepos 12, Penktadienis

Ką turėtumėte žinoti, rinkdamiesi automobiliams skirtas lemputes bei klijus-hermetikus

reklama rubai

Ar žinote, kas sieja automobiliams skirtas lemputes bei klijus-hermetikus? Pirma mintis, šovusi galvon, tikriausiai rėkte rėkia, kad jų nesieja niekas. Vis dėlto tai nėra tiesa, nes tiek automobilinės lemputės, tiek klijai-hermetikai yra tos automobilių dalys, kurias būtina retkarčiais atnaujinti, norint, kad transporto priemonės funkcionalumas bei saugumas išliktų puikus.

Populiariausi automobilių lempučių tipai

Apie halogenines lemputes yra girdėję tikriausiai visi, nes tai, palyginus, pigiausias bei populiariausias automobiliams skirtų lempučių tipas. Halogeninės automobilių lemputės savo ruožtu taip pat yra skirstomos į atskirus tipus. Priklausomai nuo tipo, halogeninės automobilių lemputės, gali šviesti iki 100 proc. ryškiau ir iki 130 m. toliau nei minimalus leistinas automobiliams skirtų lempučių standartas. Halogeninės automobiliams skirtos lemputės gali būti labai galingos, kaip, pavyzdžiui, halogeninės lemputės “Philips RacingVision“, ir pasižymėti ilgu eksploatacijos laikotarpiu, kaip, pavyzdžiui “Osram Ultra Life“ halogeninės lemputės, kurioms yra suteikiama net 4 metų garantija.

Dar vienas automobilių lempučių tipas yra “Xenon“ lemputės. Šio tipo lemputės pasižymi kokybe, ilgaamžiškumu bei patikimu. Lyginant su jau minėtomis halogeninėmis automobilių lemputėmis, šio tipo lemputės suteikia iki trijų kartų ryškesnį šviesos intensyvumą bei sunaudoja mažiau energijos. „Xenon“ tipo automobiliams skirtos lemputės taip pat yra vertinamos dėl to, kad skleidžia šviesą, artimą dienos šviesai, bei puikiai apšviečia važiuojamąją kelio dalį net ir esant blogoms oro sąlygoms.

LED automobilių lemputės žavi tuo, kad yra galimybė pasirinkti apšvietimo atspalvį, išlaikant puikų važiuojamosios kelio dalies apšvietimą. Pažymėtina, kad šviestukai, „angelo akys“ ir kt. pavadinimų LED lemputės šviečia ryškia bei tarnauja ilgai, tačiau atkreipkite dėmesį, jog kai kurios šio tipo lemputės nėra skirtos naudoti transporto priemonėms, kurios dalyvauja Europos Sąjungos kelių eisme.

Automobilių lempučių skirtumai

Automobiliams skirtos visų tipų lemputės skiriasi ne tik savybėmis, nulemtomis lemputės tipo, bet ir kitais techniniais parametrais. Automobilių lemputės būna skirtingo cokolio, pradedant B11d, ir baigiant X511, taip pat skiriasi ilgiu, pločiu, storiu, vidiniais bei išoriniais skersmenimis, varža, šviesos spalva bei galia ir kitais parametrais.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis lemputes automobiliui?

Renkantis lemputes automobiliui, patartina pirmenybę teikti originalioms automobilių lemputėms, nes jos kokybiškesnės ir sertifikuotos, o tai vienas iš kriterijų, garantuojančių lempučių patikimumą. Norint įsigyti tinkamas lemputes savo transporto priemonei, taip pat būtina pasirinkti norimą ir automobiliui tinkamą lempučių tipą, bei įvertinti tokius parametrus kaip įtampa, galia ir t. t.

Kam yra naudojami poliuretaniniai klijai-hermetikas?

Poliuretaniniai klijai-hermetikas yra naudojami tada, kai norima prie kėbulo pritvirtinti plastikines arba metalines detales. Klijai-hermetikas taip pat gali būti naudojami ir, norint sumažinti virpesius bei izoliuoti garsą, taisant sudaužytus bei konstruojant automobilių kėbulus, suvirinimo siūlių, perdangos panelių ir kt. sandarinimui ir, žinoma, paprastam klijavimui.

Kam yra naudojami skaidrūs silikoniniai klijai-hermetikas?

Silikoniniai klijai-hermetikas yra naudojami tada, kai yra būtina užpildyti įvairias tuščias ertmes bei nesandarias vietas. Jie yra nepakeičiami tada, kai yra montuojami, remontuojami bei sandarinami transporto priemonių stiklai, žibintai, pažibinčiai, elektros jungtys, plastikiniai kėbulo elementai ir t. t.

- Reklama -

Naujausi straipsniai