Ką reikia žinoti apie PVM susigrąžinimą iš Europos Sąjungos šalių?

atsiuntė info@vapsvamedia.lt

Pridėtinės vertės mokestis – tai mokestis, kuris pridedamas prie prekių ir paslaugų kainos daugumoje Europos Sąjungos šalių. PVM tarifai ES skiriasi, tačiau paprastai svyruoja nuo 17 % iki 27 %. PVM yra vartojimo mokestis, tai reiškia, kad jį moka galutinis vartotojas. Tačiau įmonės, perkančios prekes ir paslaugas savo veiklai, gali turėti teisę susigrąžinti už šiuos pirkimus sumokėtą PVM. PVM grąžinimas iš ES yra svarbus verslui, nes gali gerokai sumažinti veiklos sąnaudas. Susigrąžinus sumokėtą PVM už pirkinius, įmonės gali pagerinti pinigų srautus ir padidinti konkurencingumą. Be to, PVM susigrąžinimas gali būti sudėtingas procesas, reikalaujantis žinių apie atitinkamus įstatymus ir kitus teisės aktus, o įmonės, kurios nesugeba susigrąžinti viso sumokėto PVM, gali būti nepalankioje padėtyje, palyginti su konkurentais.

Ne visos įmonės turi teisę reikalauti susigrąžinti PVM. Paprastai susigrąžinti sumokėtą PVM už pirkinius turi teisę tik PVM mokėtoju registruotos ir apmokestinamąją veiklą vykdančios įmonės. Be to, įmonės turi atitikti tam tikrus reikalavimus, pavyzdžiui, pateikti reikiamus dokumentus ir pateikti pretenzijas per taikomus terminus. PVM susigrąžinimas paprastai pateikiamas elektroniniu būdu pateikiant paraiškas šalies, kurioje įsteigta įmonė, institucijoms. Tačiau įmonės turėtų žinoti, kad PVM susigrąžinimo taisyklės ir procedūros ES kitose šalyse gali skirtis, todėl turėtų pasikonsultuoti su mokesčių specialistu, kad užtikrintų atitinkamų įstatymų ir kitų teisės aktų laikymąsi.

PVM susigrąžinimo iš Europos Sąjungos šalių procesas

Kad būtų galima susigrąžinti PVM iš Europos Sąjungos šalių, reikia atitikti tam tikrus kriterijus. Pirma, įmonė, norinti susigrąžinti PVM, turi būti registruota PVM mokėtoja savo šalyje, ES teritorijoje. Antra, perkamos prekės ar paslaugos turi būti naudojamos verslo, o ne asmeniniam naudojimui. Be to, sumokėtas PVM turi būti grąžinamas pagal šalies, kurioje buvo pirktas, mokesčių įstatymus. Svarbu pažymėti, kad kai kuriose ES šalyse gali būti taikomi papildomi tinkamumo reikalavimai, todėl prieš pradedant PVM susigrąžinimo procesą labai svarbu ištirti konkrečios šalies teisės aktus. Prašant susigrąžinti PVM iš ES šalių, reikia pateikti tam tikrus dokumentus. Į šiuos dokumentus paprastai įtraukiamos pirkinių sąskaitų faktūrų arba kvitų originalai, taip pat bet kokie kiti svarbūs dokumentai, įrodantys įmonės teisę susigrąžinti PVM. Svarbu užtikrinti, kad būtų pateikti visi reikalingi dokumentai, jie būtų tikslūs ir išsamūs, nes dėl klaidų ar terminų praleidimų prašymas susigrąžinti PVM gali tapti negaliojantis.


Ką reikia žinoti apie PVM susigrąžinimą iš Europos Sąjungos šalių?

Gal patiks?

Aptiktas Adblock

Panašu, kad naudojate skelbimų blokavimo priemonę. Naudojamės reklamavimo paslaugomis, kad galėtume finansuoti savo svetainę. Prašome paremti mus ir išjungti „AdBlocker“ plėtinį.