2024, birželio 21, Penktadienis

Juozo Miltinio dramos teatre – susitikimas su čekų kino ir teatro režisieriumi Irži Menzeliu

reklama rubai

2017 m. birželio 10 d. Juozo Miltinio dramos teatre vyks susitikimas su žymiu čekų kino ir teatro režisieriumi Irži Menzeliu (Jiří Menzel) ir jo filmo ,,Ypatingai sekami taukiniai“ (pagal Bohumilo Hrabalo kūrinius) peržiūra.

Šis filmas 1968 metais pelnė ,,Oskaro“ apdovanojimą kaip geriausias užsienio filmas. Filme ryškios visos kertinės naujojo čekų kino bangos, susiformavusios apie 1960-uosius, kino kalbos ypatybės – punktyrinis siužetas, veriamas į grakščią viena su kita susijusių scenų grandinėlę, subtilus, elegantiškas ir kartu labai žemiškas, žmogiškas, kitaip tariant „čekiškas“ humoras, raiškios, įsimenančios frazės, šviesūs personažai, jaukus ir kartu švelniai komiškas provincijos pasaulis.
Jaunasis Milošas (Václav Neckář), sekdamas savo tėvo – traukinių operatoriaus pėdomis, dirba provincijos geležinkelio stotyje. Stengdamasis dirbti kuo mažiau, Milošas didžiąją laiko dalį leidžia flirtuodamas su žavinga konduktore, tuo pačiu išsisukinėdamas nuo stoties viršininko rūstybės ir siekdamas atsikratyti savo nekaltybe. Tiek profesiniuose, tiek asmeniniuose reikaluose Milošą auklėja perono palydovas, moterų numylėtinis ir pasipriešinimo kovotojas Hubička (Josef Somr). Mieguistas traukinių depas tampa savotišku uždaru ekscentriškumo, pokštų ir žaismingos aistros pasauliu, kurį režisierius Jiří Menzelis rikiuoja į komišką, nerūpestingą komediją, kol neišvengiamai įsikiša istorijos jėgos.

Po 1968 m. Sovietų Sąjungos įsiveržimo į Čekoslovakiją, komunistai uždraudė šią juostą ir daugelį metų jos nebuvo įmanoma pamatyti, o Jiří Menzeliui septynerius metus nebuvo leidžiama kurti naujų filmų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai