2024, birželio 12, Trečiadienis

Jaunųjų miško bičiulių akcija „Baltasis badas“

Sausis – pusiaužiemio mėnuo, kai paspaudus šalčiui ir gausiai pasnigus paukščiams ir žvėrims ateina sunkios dienos: baigiasi maisto atsargos, nuraškytos miško uogos, sunku surasti ėdesio. Miežiškių pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių (JMB) būrelių „Eiguliukai“ ir „Lutučiukai“ nariai, vykdydami gerumo akciją „Baltasis badas“ nusprendė padėti miško gyventojams. Sausio 12 dieną mokiniai su gėrybėmis išsiruošė į Raguvos girininkijos miškus. Ten būrelio narius pasitiko girininko pavaduotojas Gediminas Garšva, eigulys Artūras Rusilas. 

Jaunieji gamtos mylėtojai džiugiai vaikštinėjo po mišką, ieškodami tinkamos vietos daržovėms. Išslapstė savo dovanas visur: kas paliko morką po egle, kas – obuolį užmovė ant sausos šakos, kas pabėrė grūdus paukšteliams. Šieną sukrovė į  JMB būrelio nario Valentino su tėveliu padarytas ėdžias.

Palikę dovanas žvėreliams neskubėjo į namus: mokėsi atpažinti žvėrelių pėdas, lauže kepdami dešreles spėliojo, kas pirmieji pasivaišins atvežtomis gėrybėmis – zuikiai ar stirnos. Piešdami ant sniego vaikai paminėjo ir sausio 15-ąją švenčiamą Pasaulinę sniego dieną.

Grįžo mokiniai iš miško laimingi, pailsėję, raudonais skruostais, patenkinti išvyka ir džiaugėsi, kad padėjo žvėreliams lengviau ištverti sunkų metą.

Akcijos ir netradicinė veikla skatina mokinių norą pažinti gamtą, domėtis jos pokyčiais, suvokti veiklos prasmingumą, puoselėja sveikatos ir gyvenimo įgūdžius.

JMB būrelio vadovė Vaida Sarapienė

- Reklama -

Naujausi straipsniai