Praėjusią savaitę kino centre „Garsas“ jau penkioliktus metus iš eilės vyko kino dirbtuvės. Kiekvienais metais į šią stovyklą susirenka jauni, kūrybingi žmonės, kuriuos vienija noras kurti. Šių dirbtuvių dalyviai turėjo išskirtinę galimybę prisiliesti prie kino užkulisių ir patys tapti filmų kūrėjais.

Visą savaitę kino paslaptimis dalijosi operatorius, jaunimo serialo „Viskas Ore!“ režisierius Andrej Špilevoj bei dokumentinių filmų režisierė Viktorija Jonkutė. Kino profesionalai padėjo jauniesiems kūrėjams rasti savo talentus bei polinkius – vieni dalyviai pajautė galintys būti scenaristais, kiti – operatoriais, montažo režisieriais ar aktoriais.

Vos per kelias dienas gimė trys trumpametražiai filmai, kalbantys apie jaunimui aktualias temas. Filmus „Paleisk“, „Vaibas“ ir „Requiem for Insanity“ bus galima išvysti didžiajame ekrane rugsėjo 6 d. 15 val. kino centro „Garsas“ organizuojamame trumpametražių filmų festivalyje „Aš+Miestas=Kinas“, kuriame savo kūrybos trumpametražius filmus pristatys dalyviai iš visos Lietuvos. Kino dirbtuvės iš dalies finansuojami Lietuvos kultūros tarybos ir Panevėžio miesto savivaldybės.

Print Friendly, PDF & Email