2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Jaunieji režisieriai pristatė savo darbus

Įvyko ! Spalio 8 dieną, jau ketvirtąjį kartą, Juozo Miltinio dramos teatre jaunieji režisieriai sėkmingai pristatė 4 spektaklių ištraukas-eskizus teatro lankytojams ir svečiams.

,,2013 m. gimė idėja organizuoti Lietuvos aukštąsias mokyklas baigusių jaunų teatro specialistų režisūrinius bandymus Panevėžio teatre. 2014 m. rugpjūčio mėnesį pirmą kartą įvykdytas projektas „Jaunųjų teatro specialistų dirbtuvės“, kuris į didžiausią Aukštaitijos sostinės teatrą sukvietė ne tik jaunuosius režisierius, bet ir aktorius, choreografus, šviesų dailininkus, garso režisierius bei audio-video projekcijų specialistus“ – sako pirmųjų dirbtuvių iniciatorė Sandra Latanauskaitė. Projekto sumanytoja, VšĮ „Artsfera“ vadovė, iš Panevėžio kilusi režisierė teigė, kad vienas pagrindinių dirbtuvių tikslų – suteikti jauniems menininkams galimybę pranešti žinią apie save, padėti įsilieti į teatro pasaulį.

Projektas skirtas jaunimui iki 35 metų, dar studijuojančiam teatro režisūrą arba nesenai pabaigusiam šiuos mokslus. ,,Dirbtuvėse norėjo dalyvauti kelios dešimtys jaunų ir talentingų režisierių iš viso pasaulio. Pagal idėjos originalumą, kompetencijas ir dalyvavimo galimybes atrinkti tik keturi. Šių metų kūrybinių dirbtuvių tikslas – dėmesys vaikiškiems ir jaunimui skirtiems spektakliams.

Spektaklių eskizus vertino žiūrovai ir komisija – Juozo Miltinio dramos teatro Meno tarybos atstovai aktoriai Albinas Kėleris ir Vita Šiaučiūnaitė, Panevėžio lėlių vežimo teatro vadovas Antanas Markuckis, Panevėžio teatras „Menas“ meno vadovas, režisierius ir aktorius Vytautas Kaniušonis ir Juozo Miltinio teatro vadovo pavaduotojas, laikinai einantis teatro vadovo pareigas Donatas Petrakovas.

Jaunųjų režisierių dirbtuvėse šiais metais dalyvavo 4 svečiai iš užsienio.

Ewa Mikuła (Lenkija) parodė savo parašytos pjesės „Kas pamatys“ ištrauką. Tai kūrinys apie vienatvę ir apie tai, kaip svarbu ją įveikti. Evą įkvėpė supratimas, kad tai yra opi problema net patiems mažiausiems.  Anna Galek (Jungtinė Karalystė) pristatė lenkų pasaką vaikams „Raganos karoliukai“. Spektaklyje Anna kalba apie patyčias ir skausmingą buvimą kitokiu, apie norą būti suprastam ir laimingam.   Christoph Stec (Vokietija)  parengė ištrauką iš Michael Ende knygos „Momo ir laiko vagys“. Spektaklis pasakoja apie laiko svarbą modernioje visuomenėje, apie tai, kaip lekiame nematydami nei savęs, nei artimųjų, skubame dirbti, gyventi net nesusimąstydami. Kol pamatome, kad nebeturime nieko…

O labiausiai žiūrovams ir komisijai patikusį spektaklio eskizą pagal Heinrich Hoffmann knygą „Shock-headed Peter“- ,,Būk geras vaike, Jonai“ pristatė Luka Kurjački (Serbija). Tai 19-ojo šimtmečio moralas su šiuolaikinėmis technologijomis parodant, kad visos visuomenės turi ribas. Skambėjo juokas, plojimai ir vaikų krykštavimas.

Komisijos ir žiūrovų išrinktam favoritui tikimasi suteikti galimybę pastatyti spektaklį Juozo Miltinio dramos teatre. ,,Bet galutinis sprendimas bus priimtas, kai teatras turės naują vadovą“ – teigia  teatro vadovo pavaduotojas, laikinai einantis teatro vadovo pareigas Donatas Petrakovas.

Svečiams įgyvendinti kūrybinius sumanymus padėjo mūsų gerai žinomi ir mylimi aktoriai  Laimutis Sėdžius, Inga Jarkova, Gintarė Kulikauskytė, Gintautas Žiogas, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Jolita Skukauskaitė-Vaišnienė, Emilis Pavilionis, Jonas Čepulis, Petras Kežys, Gintarė Knizikevičiūtė-Dumbliauskienė, Laimutė Mališauskaitė-Danylienė bei teatro kūrybinis ir techninis personalas: garso režisieriai Andrius Kairys, Mantas Pumputis, šviesos operatoriai Dalius Janulevičius ir Titas Kuodis, kostiumininkės-rekvizitininkės Ilona Valkūnaitė, Nijolė Masalskienė, Vaida Prankaitė, grimerės Janina Jasaitytė ir Miglė Petrakovė.

Jaunųjų režisierių dirbtuvės – dviejų savaičių trukmės kultūrinė teatro mokykla, sutelkianti jaunus režisierius, suteikianti jiems galimybę įsilieti į viliojantį ir nepakartojamą teatro pasaulį, plėtojanti tarptautinius mainus ir didinanti kūrybiškumą.

 

Greta Ratkutė

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai