Valstybinių miškų urėdija, nuo rudens atgaivinanti Jaunųjų miško bičiulių (JMB) sambūrio veiklą, kviečia tiek jau esamus JMB būrelius, tiek mokyklas ir mokytojus dalyvauti paskelbtuose konkursuose, kuriuose įvairaus amžiaus jaunieji miško mylėtojai galės įamžinti akimirkas gamtoje ar pasitikrinti savo žinias.

„Miškininkų ir jaunųjų miško bičiulių, moksleivių draugystė tęsiasi nuo pokario laikų – miškininkai, dirbdami savo kasdienius darbus, visuomet į talkas pasikviesdavo ir moksleivius. Džiaugiuosi, kad galime kartu atkurti ilgametes draugystės tradicijas, planuoti naujas veiklas ir konkursus, ugdyti smalsią jaunųjų gamtos tyrinėtojų kartą. Prie tradicinių konkursų šiais metais kviečiame prisijungti ir vyresnių klasių moksleivių kuriant vaizdo klipus apie gamtą, aktyviai dalyvauti kviečiame ir mokyklas, kurios norėtų prisijungti prie JMB veiklos. Mes – miškininkai, laukiame visų gamtos mylėtojų, norinčių daugiau sužinoti apie miškininkystę, plėsti savo žinias apie miškus ir jų puoselėjimą – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Jaunųjų miško bičiulių sambūriui priklausantys būreliai ir mokyklos, kurios norėtų prisijungti prie sambūrio veiklos, jau gali dalyvauti gražiausių nuotraukų miško tematika, trumpametražių filmų apie miškus, „Jaunimas Europos miškuose“ konkursuose, aktyviausių JMB išaiškinimo konkurse „Miško draugas“, o mokytojų laukia kvalifikacijos kėlimo seminaras. Visi konkurso nuostatai yra skelbiami Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje.

Artimiausiu metu pasirodys ir atnaujintas „Girinuko“ numeris, atgaivinamas ir JMB socialinių tinklų profilis. Aktyviai konkursuose dalyvaujantys būreliai bus aprūpinti ir marškinėliais, kepuraitėmis, užrašinėmis bei kitomis dovanomis su JMB atributika.

Valstybinių miškų urėdija atnaujina Jaunųjų miško bičiulių sambūrio veiklą, užsiima jos koordinavimu, vykdo švietėjišką veiklą apie miškus, organizuos renginius, stovyklas, žygius, paskaitas bei konkursus.

Jaunųjų miško bičiulių sambūrio veiklos koordinavimas, kol vyko urėdijų reforma, laikinai buvo perduotas Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai.

Konkursai Datos, iki kada pateikti darbus Trumpas aprašymas
Aktyviausių JMBS būrelių išaiškinimo konkursas “Miško draugas” 2021.12.06 JMBB metų veiklos apibendrinimas ir įvertinimas.
Konkursas “Jaunimas Europos miškuose” 2021.10.22/

registracija iki 2021.10.10

Konkurso dalyviai – JMBS būreliai, mokyklų mokiniai, kurių kiekvieną turi sudaryti ne daugiau kaip 3 (trys) nariai, mokantys anglų kalbą, parengia prezentaciją nurodyta tema, sprendžia testą iš 50 klausimų anglų kalba apie Europos miškus. Dalyviai ruošis konkursui naudodamiesi YPEF interneto tinklalapiu (http://ypef.eu)
Gražiausių nuotraukų miško tematika konkursas 2021.11.22 Vertinami darbai – jaunųjų miško bičiulių padarytos nuotraukos su objektais, esančiais miške.
Trumpametražių filmų apie miškus konkursas 2021.11.15 Vertinami darbai – jaunųjų miško bičiulių sukurti trumpametražiai filmai apie miškus.
Kvalifikacijos kėlimo mokymai JMB būrelius koordinuojantiems mokytojams 2021.11.12 Paskaitos, objektų lankymas

 

Print Friendly, PDF & Email