2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Jaunieji kūrėjai savo pasakas išvydo knygoje

Ramygalos gimnazijoje įvyko jaunojo kūrėjo konkurso „Kuriu pasaką“ baigiamasis renginys. Jame pristatyta Savivaldybės administracijos lėšomis išleista spalvota to paties pavadinimo knygelė „Kuriu pasaką“, kurioje išspausdintos 98 Panevėžio rajono pradinių klasių mokinių sukurtos ir iliustruotos pasakos.

Konkursas šiemet skaičiuoja penktuosius gyvavimo metus. Jo tikslas – lavinti mokinių kūrybinius gebėjimus, ugdyti lietuvių kalbos įgūdžius, norą skaityti, vertinti knygas.

„Džiaugiasi širdis, jog Panevėžio rajone auga tiek daug talentingų rašytojų. Mažieji pasakų kūrėjai, jūs keičiate žmogų ir puošiate jų pasaulį. Jūs darote mus geresnius ir laimingesnius. Nėra nieko nuostabiau ir gražiau už kūrybines jūsų svajas. Nuoširdžiai dėkoju mokytojams, prisidėjusims prie jaunųjų kūrėjų pasakų atsiradimo. Linkiu visiems ir toliau svajoti, ieškoti, kurti ir dalytis savo kūryba,“– rašoma pasakų leidinio įžanginiame mero Povilo Žagunio žodyje.

Konkursą organizuoja Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius kartu su Panevėžio rajono pradinio ugdymo metodine taryba.

Šventinis renginys vyko Ramygalos gimnazijoje, pagerbiant šią mokymo įstaigą kaip gausiausiai dalyvavusią konkurse. Gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas pasveikino iš viso rajono atvykusius jaunuosius kūrėjus, jų mokytojus, svečius. Gimnazijos „Palėpės teatro“ jaunieji aktoriai – ketvirtokai – parodė nuotaikingą spektaklį „Princesė ir karalaičiai“, kuriuo pristatė jaunojo kūrėjo konkurso idėją ir siekį udyti dvasines vertybes.

Pagerbti pasakų kūrėjų ir jų mokytojų į renginį atvykęs meras Povilas Žagunis pasidžiaugė šia kūrybiškumą skatinančia tradicija. Kartu su gimnazijos direktoriumi A. Adašiūnu meras įteikė diplomus ir atminimo dovanas konkurso prizinių vietų laimėtojams.

1–2 klasių grupėje laimėtojais pripažinti:

Piniavos mokyklos–darželio 2 klasės mokinė Emilijai Kondrotaitė už pasaką „Kregždžiuko svajonė“ – 1 vieta;

Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos 2 klasės mokinys Kajus Andriūnas už pasaką „Ruduo“ – 2 vieta;

Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos 1 klasės mokinė Vesta Leonavičiūtė už pasaką „Princesės išgelbėjimas“ – 3 vieta;

Ramygalos gimnazijos 2 klasės mokinė Ieva Safronovaitė už pasaką „Gėlių mergaitė“ – 3 vieta.

3–4 klasių grupėje laimėtojais pripažinti:

Žibartonių pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinė Ugnė Nebilevičiūtė už pasaką „Vaiva Vaivorykštės karalystėje“ – 1 vieta;

Ramygalos gimnazijos 4a klasės mokinė Smiltė Šiaulinskaitė už pasaką „Eleonora ir Džasidas“ – 2 vieta;

Ramygalos gimnazijos 3a klasės mokinys Jorigis Račinskas už pasaką „Tadukas, smuikas ir Gaidų Harmonija“ – 3 vieta.

Ramygalos gimnazijos 3a klasės mokinys Emilijus Liberis už pasaką „Kaip meilė nugalėjo baimę“ – 3 vieta.

Už kurtų pasakų kūrybiškumą, originalumą, meniškumą paskatinti šeši mokiniai:

Piniavos mokyklos–darželio 1 klasės mokinys Rokas Čeponis už pasaką „Kiškiukas laimėtojas“;

Ramygalos gimnazijos 3a klasės mokinė Urtė Zupkaitė už pasaką „Grožis yra viduje“;

Ramygalos gimnazijos 3b klasės mokinys Agnius Markevičius už pasaką „Baisi pūga“;

Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinė Atėnė Raskazovaitė už pasaką „Girinukai ir meška“;

Piniavos mokyklos–darželio 3 klasės mokinė Rustė Kulikauskaitė už pasaką „Raganaitė ir skrybėlaitė“;

Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos 4 klasės mokinę Adelė Randytė už pasaką „Virtuvės istorija“.

Sveikinimo žodį visiems konkurso dalyviams ir jų mokytojams tarė konkurso idėjos autorė, knygos sudarytoja, buvusi Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Algė Verbiejienė. Ji pasidžiaugė, kad prieš penkerius metus gimusi iniciatyva įgyjo tokį platų mastą Panevėžio rajono mokyklose, uždegė mažose širdelėse norą ne tik kuo daugiau skaityti, bet išdrįsti ir paties kurti. A. Verbiejienė palinkėjo, kad šie norai niekada neužgestų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai