2024, liepos 17, Trečiadienis

Jau šį ketvirtadienį bus švenčiamas Vasarvidis!

reklama rubai

Šį ketvirtadienį, birželio 23 d., 19 val. Kultūros ir poilsio parke bus švenčiama trumpiausia naktis metuose-Vasarvidis.

„Kviečiu visus ateiti į Kultūros ir poilsio parką bei prasmingai paminėti Vasarvidžio šventę. Kupoliaudami, pindami vainikus, ieškodami paparčio žiedo prisiminkime senąsias mūsų tautos tradicijas ir drauge pasidžiaukime vienu gražiausių metų laikų – vasara“ , – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Kultūros ir meno skyriaus vedėja Asta Čeponienė.

Jau nuo 16 val. Vasarvidžio šventėje panevėžiečių ir miesto svečių lauks tautinio ir kultūrinio paveldo puoselėtojai, amatininkai, menininkai, įvairūs prekybininkai. Įvairios pramogos ir veiklos startuos nuo 18 val. Gyventojai galės dalyvauti edukacinėse programose, iš medžių lapų pasigaminti skrybėles, iš laukinių gėlių nusipinti vainikus, klausytis žolininkų pasakojimų apie augalų gydomąsias galias, galės apsilankyti ir išsiburti pas specialiai Vasarvidžio šventėje apsilankiusias raganas, vyks vartų (prausimosi) ceremonija, įvairios ritualinės apeigos ir kt.  Mažiausiųjų renginio dalyvių lauks Panevėžio lėlių vežimo teatro aktoriai, kurie kvies į spektaklį „Lėlių cirkas“, veiks batutai, karuselės. Renginyje koncertuos meno mėgėjų kolektyvai „Kanapėlė“, „Siaustinis“, „Austėja“, Miestelėnai“, „Grandinėlė“, folkloro kolektyvas „Pulkelis“ ir kt.

Nuo 20 val. scenoje pasirodys grupė „Baltos varnos“, 21 val. – atlikėja Laurita Peleniūtė. Prie parko pėsčiųjų tilto bus laukiami kino mėgėjai – čia rodys trumpametražę animaciją.  22 val. tradiciškai bus sveikinami Jonai ir Janinos, plukdomi vainikėliai, ieškoma paparčio žiedo, ištvermingiausieji kojas miklins naktišokiuose su grupe „Jauti“.

Šventę organizuojantys Panevėžio bendruomenių rūmai žada puikų renginį ir kviečia visus ateiti smagiai praleisti laiką!

- Reklama -

Naujausi straipsniai