2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Jau ketvirtoji gegužė – su kaskart intriguojančia solidžiąja „Senvage“

Panevėžiui gegužės mėnuo ypatingas ir tuo, kad skaitytojus kaskart pasiekia naujas pavasarinis, visomis prasmėmis spalvingas kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ numeris.

Prieš 4 metus po ilgos pertraukos atgaivintas leidinys gimė 1990 m. Tuomet išėjo 5 numeriai. Dabar laukiama spaustuvės dažais kvepiančios jau 7-osios naujosios „Senvagės“.

Anot redaktorės Liudos Jonušienės, net ir į 120 puslapių žurnalą vėl sutilpo toli gražu ne visas pusmečio kultūrinis miesto gyvenimas. Dar kartą įsitikinta, kad Panevėžys tebėra kūrybingas ir pozityvus.

„Meno akiračių“ ir istorijos rubrikose – menotyrininkų įžvalgos, naujausių ir ryškiausių dailės bei fotografijos kūrinių reprodukcijos, istorikų, žurnalistų pasakojimai apie unikalius reiškinius ir nepakartojamas asmenybes. Suklusti turėtų teatro mėgėjai (dėl aktorės Dalios Melėnaitės subtilaus portreto, Juozo Miltinio bendražygio scenografo Liudo Vilimo kūrybinės biografijos), besidomintieji architektūra (dėl naujosios miesto vyr. architektės Daivos Gasiūnienės interviu ir išsamios miesto centro sovietinės architektūros studijos), dailės mėgėjai (dėl naujo Dailininkų sąjungos nario Edvino Klimo kūrybos pristatymo), muzikos fanai (dėl pokalbio su vienu iš Panevėžio džiazo pirmeivių Rimantu Bagdonu), fotografijos mėgėjai (dėl susitikimo su Petru Kaupeliu, Egle Zubiene ir kt.), V. Mikalausko menų gimnazijos, G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos bendruomenės (dėl išsamių pasakojimų apie jas). Neliks nuvilti literatūros mėgėjai. O „Kitame kampe“ į, atrodytų, artimą ir gerai pažįstamą pasaulį pažvelgta …netikėtu rakursu. Visų laukiama ir mėgstama kronika – šiek tiek negailestingas pusės metų miesto kultūrinio gyvenimo veidrodis. Jame savo darbų ir pomėgių atspindžių ras visi, kam tas gyvenimas rūpi.

Naujo numerio proga „Senvagės“ redakcija kviečia susitikti gegužės 25 d., ketvirtadienį, 17 val., Dailės galerijoje. Po pristatymo ir svečių kalbų koncertuos R. Bagdono vadovaujamas „Jazz Comfort“.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai