Jau visai netrukus, gruodžio 14 d., „Minties“ gimnazijos patalpose rengiama Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro, ugdysiančio jaunuosius inovatorius, veiklų atidarymo šventė.

Panevėžio regioniniame STEAM centre 7–12 klasių mokiniams bus atveriamos 4 standartizuotos laboratorijos: biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir IT ir viena specializuota Panevėžio regiono poreikius atitinkanti dirbtinio intelekto laboratorija.

Naujoje mokslo ir eksperimentų erdvėje bus ugdomi jaunieji inovatoriai, skatinamas mokinių susidomėjimas tiksliaisiais mokslais. „Laboratorijose mokiniai galės eksperimentuoti, atlikti įvairius tiriamuosius laboratorinius darbus, kurie apims penkias STEAM ugdymo sritis: gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, kūrybiškumo ir matematikos“, – sako Panevėžio STEAM centro padalinio vedėja Vaida Šiaučiūnė.

STEAM centras įsikūręs „Minties“ gimnazijos pirmajame aukšte, robotikos varžybų centro „RoboLabas“ kaimynystėje, kur daugiau kaip 700 kv. m patalpos buvo pritaikytos būtent šiam centrui. Atskyrus dalį pirmo aukšto, patalpos perplanuotos ir suremontuotos. Įrengtose moderniose ir šiuolaikine įranga aprūpintose laboratorijose vienu metu galės dirbti penkiolikos moksleivių grupė, o mokytojai turės galimybę tobulintis ir kelti kvalifikaciją.

Print Friendly, PDF & Email