GARSO TEATRAS – tai garso meną ir teatro erdves apjungiantis festivalis. Šio festivalio metu, lapkričio 9 ir 10 dienomis, Juozo Miltinio dramos teatre pasirodys garso meno atlikėjai, veiks garso meno objektų erdvė. Festivalio atlikėjų sąstatas – tarptautinis, savo kūrybą pristatys menininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Ispanijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Ant scenos bus galima išvysti technologinį Erik Alalooga teatrą, ritualinį Beno Šarkos performansą, daugiasluoksnes Waterflower, ID M Theft Able, Opera Maleta kompozicijas, bei Lietuvos garso performansų kūrėjo Arma Agharta dadaistines išdaigas. Tarp garso objektų – Simono Nekrošiaus kurti garso objektai-instrumentai, Antano Dombrovskij garso skulptūra bei multisensorinė Tado Stalygos instaliacija. Visi festivalio renginiai – nemokami.


LAPKRIČIO 9 d. GARSO PERFORMANSAI:

18 val. OPERA MALETA (Ispanija / Vokietija)

Al Garcia, Erik Schauer, Lena Izquierdo trejeto braižas – nenuspėjama ir gaivališka improvizacija. Šių improvizacijų pagrindas – Izquierdo objektai ir poetiškumas, Garcia perkusija ir Schauer moduliniai sintezatoriai.

https://soundcloud.com/al-garcia-761153378/opera-maleta-live-at

19 val. WATERFLOWER (Latvija)

Po Waterflower pseudonimu Sabine Moore prieš publiką stoja nuo 2006 metų. Įkvėpta garsiosios islandų muzikantės Bjork, pagoniškų Latvijos tradicijų, bei Art Noveau architektūros Moore savo pasirodymuose apjungia smuiką, balsą, kostiumą, elektroniką su mažiau įprastais elementais, pavyzdžiui, muzika, išgauta iš augalų.

http://www.waterflower.lv/

20 val. ERIK ALALOOGA (Estija)

Erikas Alalooga – sunkiasvorius agregatus ir mechanines konstrukcijas pasitelkiantis šiurkščiosios poezijos atstovas. Nuo 2005 metų Erikas intensyviai tiria ryšį tarp žmogaus ir technologijų. Analoginės technologijos, DIY (pasidaryk pats) sprendimai ant scenos virsta performatyviais garso ir šviesos elementais.

https://hammasratas.com/


LAPKRIČIO 9-10 d. GARSO OBJEKTAI:

ANTANAS DOMBROVSKIJ (Lietuva)

Antanas yra Lietuvos garso meno ir eksperimentinės muzikos kūrėjas. Antano kūryba taipogi apima bendradarbiavimą su įvairiais muzikos kolektyvais bei atlikėjais, pavyzdžiui, nešiojamų kompiuterių kvartetu Twentytwentyone. „Garso Teatre“ bus pristatyta šio menininko interaktyvi, erdvinį garsą tirianti skulptūra.

http://antanasdombrovskij.tumblr.com

TADAS STALYGA (Lietuva)

Tadas yra tarpdisciplininis menininkas, savo darbuose jungiantis dizaino, architektonikos, vizualinės raiškos elementus bei garsą. „Garso Teatre“ – jo ir Danijos menininkų bendras darbas – multisensorinė, įvairius pojūčius apimanti instaliacija „Always an I, Never a One“.

www.tadasstalyga.com

SIMONAS NEKROŠIUS (Lietuva) 

Simonas yra pagarsėjęs savo eksperimentinių instrumentų gamyba bei performansais. Šio menininko instrumentų skambesys – išskirtinis, sukurtas vaizduotės ir improvizacijų, jo pasirodymai – niekuomet nesuplanuoti ir nesurežisuoti. „Garso Teatre“ Nekrošius pristatys interaktyvias garso skulptūras.

https://facebook.com/nekrosius.simonas/

Print Friendly, PDF & Email