2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

J. Miltinio dramos teatre – nauja paroda

Vasario 8 d. 17.30 val. J. Miltinio dramos teatre bus atidaryta Eugenijaus Nalevaikos akvarelės paroda „Be personažo“. Atidaryme dalyvauja menotyrininkė Jovita Jociuvienė.

„Savo paveikslais visuomet noriu leisti žmonėms pajusti, kad jie visi gali kurti. Dažnai vizualiųjų menų kūrėjai sulaukia klausimo „kas čia pavaizduota?“. Net abstrakcijos žiūrovų dažniausiai vertinamos būtent per vaizdinio „perpratimo“ prizmę. Tačiau autorius ne visuomet gali atsakyti į klausimą „kas ten?“. Dažnai tai yra sunkiai žodžiais nupasakojamo vidinio pasaulio atvėrimo žiūrovui momentas, tam tikra vidinė atodanga, momento nuotaikos pjūvis, kurį kiekvienas kas kartą gali iššifruoti individuliai ir vis kitaip. Todėl kūriniuose nėra daug lengvai atpažįstamų aplinkos detalių. Nėra pagrindinio veikėjo. Nėra personažo. Aš palieku paveikslą žiūrovui, kad jis surastų dialogo giją su tuo, kas pavaizduota. Žiūrovas gali tapti personažu. Pagal tai, kokią istoriją jis kuria iš savo patirčių, emocijų ir įspūdžių“, – sako E. Nalevaika.

Menininkas Vilniaus dailės akademijoje (VDA) įgijo dekoratyvinės dailės dailininko kvalifikaciją. Vėliau įsteigė VšĮ „Meno formą“, kuriai vadovauja iki šiol, VDA Kauno fakultete dirba dėstytoju. E. Nalevaika yra surengęs daugiau kaip 20 personalinių parodų, dalyvauja grupinėse parodose (daugiau kaip 30) Lietuvoje bei užsienyje (Lenkija, Latvija, Baltarusija, Ispanija, Kanada, JAV, Indija, Korėja, Rusija, Danija, Prancūzija ir kt.). Už organizacinę veiklą yra pelnęs begalę apdovanojimų, 2014 m. Kauno miesto savivaldybė skyrė kultūros ir meno stipendiją, o 2016-aisiais pelnė Kultūros ministerijos individualią stipendiją didelio formato akvarelėms sukurti ir eksponuoti. Menininkas pelnęs įvairius apdovanojimus už kūrybinę, organizacinę veiklas ir kt.

Parodą J. Miltinio dramos teatre galite apžiūrėti iki kovo 30 d.

- Reklama -

Naujausi straipsniai