2024, liepos 17, Trečiadienis

Izoliacijoje esantiems užsieniečiams – išskirtinės sąlygos

reklama rubai

Pasaulinė koronaviruso pandemija kovo viduryje privertė anksčiau laiko baigti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) 2018–2019 m. sezoną, o dabar koreguoja ir pasiruošimo naujojo sezono kovoms planus.

Jeigu anksčiau iš užsienio atvykę žaidėjai ar treneriai į darbus galėdavo kibti tuoj pat, tai dabar jie priversti praleisti tam tikrą laiką izoliacijoje. Panevėžio „Lietkabelio“ vyr. treneris Nenadas Čanakas, jo asistentas Srdžanas Flajsas, centras Marinas Maričius, įžaidėjas Kyle‘as Vinalesas bei puolėjas Troy‘us Barniesas vos atvykę į Lietuvą buvo priversti atsiriboti nuo visuomenės.

„Lietkabelio“ klubas nusprendė neuždaryti užsieniečių jų butuose Panevėžyje, o pasirūpinti, jog izoliacijos laikotarpis praeitų kuo maloniau, todėl penkis vyrus apgyvendino gamtos apsuptyje – „Teniso ir padelio klube Dubingiai“, kur žaidėjai gali sportuoti, o laisvalaikį leisti gryname ore bei mėgautis besibaigiančios vasaros malonumais.

„Viskas keičiasi labai greitai, nes tie įstatymai, kurie galiojo prieš 3 savaites, dabar jau yra pasikeitę. Mūsų penkiems užsieniečiams reikėjo gauti specialius ministro įsakymus, leidžiančius jiems atvykti į Lietuvą. Tuomet mes galvojome, kaip sudaryti jiems geras sąlygas karantinui – ieškojome vietos kažkur Panevėžio rajone, kad žaidėjai jaustųsi gerai bei galėtų sportuoti, o ne būtų uždaryti tarp keturių sienų. Praleidus 7 dienas bute, uždaroje erdvėje, krenta ne tik sportinė forma, bet ir bendra nuotaika. Norėjome padaryti viską, kad vyrai jaustųsi gerai.

Džiugu, kad pavyko rasti idealią vietą ir sąlygas, kurios atitiktų mūsų poreikius. Užsieniečiai turi geras sąlygas sportuoti, gauna gerą maitiną bei geras sąlygas poilsiui.

Fizinio rengimo treneris Darius Aučyna sudarė treniruočių planą. Yra nuvežtas inventorius ir su juo yra dirbama. Taip pat yra du mūsų treneriai, kurie darbuojasi su žaidėjais jau ties krepšinio elementais. Tai yra puiki proga visiems pabūti kartu, susipažinti ir pabendrauti neformalioje aplinkoje, todėl šis dalykas bus tikrai į naudą“, – „kklietkabelis.lt“ pasakojo klubo direktorius Martynas Purlys.

„Lietkabelio“ užsieniečiams praėjusią savaitę buvo atlikti koronaviruso testai ir jie buvo neigiami. Antradienį bus atlikti pakartotiniai tyrimai ir jeigu jie parodys tą patį, bus prašoma leisti žaidėjams bei treneriams prisijungti prie pasiruošimą pradedančių komandos lietuvių.

„Pirmas testas nebuvo privalomas, bet klubas pasistengė, kad jis būtų atliktas vos atvykus. Antradienį ryte darome pakartotinį testavimą ir jeigu jis bus neigiamas, tada prašysime Nacionalinio sveikatos centro leidimo palikti izoliacijos vietą“, – sakė M.Purlys.

Klubas viliasi, kad ketvirtadienį rytinėje treniruotėje jau sportuos visa komanda.

- Reklama -

Naujausi straipsniai