2024, balandžio 19, Penktadienis

Išvykoje Turkijoje – nesėkmė Europos taurės turnyre

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ ir toliau lieka be pergalių Europos taurės išvykose. Šį kartą Nenado Čanako auklėtiniai 75:69 (16:22, 20:13, 20:11, 19:23) patyrė nesėkmę Turkijoje prieš Bursos „Frutti Extra“ ekipą.

Rungtynes Turkijos klubas pradėjo su itin gera energija, taiklūs Dereko Needhamo ir Anthony Clemmonso tritaškiai privertė anksti paprašyti minutės pertraukėlės (6:0), po kelių akimirkų taiklų tolimą metimą pataikė ir Onuralpas Bitimas (10:6).

Visgi „7bet-Lietkabeliui“ pavyko sėkmingai išjudinti puolimą, o Kristiano Kullamae tritaškis išvedė svečius į priekį (10:11). Pranašumą išlaikyti pavyko iki pat kėlinio pabaigos, kurį dvitaškiu užbaigė Jamelas Morrisas (16:22).

Įpusėjus antrajam kėliniui Bursos komandai pavyko susigrąžinti persvarą po taiklaus Zacho Auguste’o metimo ir Needhamo dvitaškio su pražanga (29:26). Likus mažiau nei dviems minutėms Željko Šakičiaus ir Mantas Rubštavičius baudų metimais deficitą ištirpdė (34:33), o minimalų pranašumą aikštelės šeimininkai nusinešė ir į antrąją mačo dalį.

Trečiojo kėlinio pradžioje toliau vyko atkakli kova, gerą žaidimą demonstravo jau dvyliktąjį tašką pelnęs Gyorgy Golomanas (41:39). Nors panevėžiečiams buvo pavykę išlyginti rezultatą, varžovai vis vien išlaikė atotrūkį, kurį baudų metimais dar labiau padidino Bitimas ir dvitaškį pataikęs Ahmetas Duverioglu (52:43), o kėlinio pabaigoje du taškus pelnė Yigitcanas Saybiras ir padidino savo komandos persvarą iki dviženklės (56:46).

Svečius į priekį ketvirto kėlinio pradžioje patraukė Kullamae, pelnęs penkis taškus paeiliui (57:53). Visgi Bursos krepšininkai rungtynių vadelių iš savųjų rankų nepaleido ir įpusėjus kėliniui po Clemmonso tritaškio vėl įgyjo devynių taškų pranašumą (65:56).

Viltį „7bet-Lietkabeliui“ sugrąžino likus mažiau nei trims minutėms tikslą pasiekęs Vytenio Lipkevičiaus tolimas šūvis (65:61). Prasidėjus paskutinei minutei į Auguste’o dvitaškį atsakė ir Benas Griciūnas (71:67), bet panevėžiečiams pasiekti teigiamą rezultatą laiko jau nebeužteko.

„Frutti Extra“: Onuralpas Bitimas 17 (4 atk. kam., 2/11 trit.), Zachas Auguste’as 14 (5 atk. kam., 6/7 dvit.), Anthony Clemmonsas 14 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 3/6 trit.), Dave’as Dudzinski 12 (7 atk. kam.)

„7bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 15 (7 atk. kam., 4/6 dvit.), Gyorgy Golomanas 12 (5/5 dvit.), Benas Griciūnas 9 (5 atk. kam., 4/6 dvit.), Mantas Rubštavičius 8, Vytenis Lipkevičius 7.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ – gruodžio 21 d. Panevėžyje Europos taurės turnyre svečiuosis Badalonos „Joventut“ klubas iš Ispanijos.