2024, birželio 15, Šeštadienis

Įstabios asmenybės ir kontaktų mugė kino centre „Garsas“

Lapkričio 27 d. 17.30 val. kino centras „Garsas“ kviečia panevėžiečius į filmų programos „Įstabios asmenybės“ pristatymą ir kontaktų mugę, kurioje turėsite galimybę susipažinti ir įsigyti originalių meno dirbinių, aksesuarų, papuošalų, kvapų, medaus ir vaško produktų. Programą atidarys daugiausiai apdovanojimų šių metų Sandanso kino festivalyje pelnęs Ljubomiro Stefanovo ir Tamaros Kotevskos dokumentinis filmas „Medaus šalis“. Makedonijos laukinės bitininkystės tradiciją puoselėjančios Hatidzės istoriją pasakojantis kūrinys žavi tapybiška kinematografija, subtiliai atskleidžia atsakingo vartojimo, žmogaus ir gamtos pasaulio harmonijos temas.     Antrasis programos filmas „Kusama“ (rež. Heather Lenz) supažindins su žirnelių karaliene tituluojamos Yayoi Kusamos – žinomiausios Japonijos menininkės – gyvenimu ir kūryba. Jos darbai parduodami brangiau nei bet kurios kitos gyvos dailininkės pasaulyje, žaismingi paveikslai ir instaliacijos puikiai žinomi net ir menu nesidominčiai publikai. Spalvingesnis už jos kūrinius yra tik pačios autorės gyvenimas. Susitaikiusi su nuo vaikystės lydėjusia liga, ji piešia savo haliucinacijas ir lig šiol kasdien dirba prie naujų kūrinių, mėgaudamasi pagaliau atėjusiu pripažinimu.

Filmas „Halstonas: šlovės ir nuopuolio istorija“ – apie dizainerį, kuris Amerikos madą įrašė į viso pasaulio mados žemėlapį. Nuo Žaklinos Kenedi skrybėlaitės iki mados pasaulio viršūnės 8-ajame dešimtmetyje, kai Versalio Karališkosios operos teatre metė iššūkį prabangiai ir rafinuotai Paryžiaus scenai. Jaudinančioje film-noir žanrą primenančioje dokumentikoje režisierius Frédéricas Tcheng‘as atkuria Halstono portretą, įpindamas tiek homofobijos atgarsius, tiek hedonistiško gyvenimo spindesį, tiek kūrybos susidūrimą su komercija, kai dizaineris pardavė ne tik savo vardą, bet ir sielą.

Visi trys programos „Įstabios asmenybės“ filmai pelnė daugybę apdovanojimų. Savo turtinga vizualika patiks net ir išrankiausiam žiūrovui.

- Reklama -

Naujausi straipsniai