2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Iškilmingame renginyje pagerbti Panevėžio krašto kraujo donorai

Iškilmingos šventės metu, net 102-iems neatlygintinai kraujo duodantiems Panevėžio krašto donorams buvo įteikti donorystės Žymūno, Nusipelniusio donoro bei Garbės donoro vardai. Į renginį, kuris vyko J. Miltinio dramos teatre, susirinko daugiau nei 450 svečių.

Jau nuo 1999 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė siekė skatinti neatlygintiną donorystę. Todėl nuspręsta pagerbti šioje kilnioje veikloje dalyvaujančius asmenis, įsteigti Garbės donorų vardus. Donorui, nemažiau, kaip 20 kartų neatlygintinai davusiam kraujo, įteikiamas donorystės Žymūno pažymėjimas. Nemažiau kaip 30 kartų neatlygintinai dovanojęs kraujo donoras, gauna Nusipelniusio donoro pažymėjimą.

Aukščiausias apdovanojimas – Garbės donoro vardas (kartu su tai patvirtinančiu ženklu ir pažymėjimu) suteikiamas donorui, ne mažiau kaip 40 kartų neatlygintinai davusiam kraujo ir ne mažiau kaip 10 metų aktyviai dalyvaujančiam nemokamos donorystės veikloje.

Aukščiausi apdovanojimai – Garbės donoro vardai buvo įteikti 18-ai kraujo donorų iš Panevėžio, Biržų, Rokiškio, Pasvalio miestų. Garbės donorų vardai suteikti ir broliams Audriui ir Gintui Druskevičiams, kraujo padovanojusiems daugiau kaip 40 kartų.

Gražią prasmingų darbų perdavimo tradiciją tęsia ir Gintaras Motiejūnas, kurio Nusipelniusio kraujo donoro apdovanojimą scenoje atsiimti atėjo mažametė dukra, sulaukusi ypatingų susirinkusiųjų aplodismentų.

„Žmonės kraujo dovanoja kartu su šeimos nariais, kartu ateina į šį šventinį vakarą, tad ir mūsų dovana – spektaklis, yra skirta visiems donorams bei jų šeimos nariams. Labai svarbu, jog nuolatiniai mūsų donorai perduoda kraujo donorystės vertybes savo vaikams“, – teigė Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo direktorė Rita Vaitkienė.

Šventiniame vakare dalyvavo ne tik kraujo donorai, bet ir visi neabejingi kraujo donorystei. Tai savanoriai, rėmėjai, neatlygintinų kraujo donorystės akcijų organizatoriai ir visi ženkliai prisidedantys prie neatlygintinos kraujo donorystės puoselėjimo.

Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė, sveikindama susirinkusiuosius, džiaugėsi, jog užpildyta Juozo Miltinio dramos teatro salė yra vieningos ir bendro tikslo siekiančios kraujo donorų bendruomenės įrodymas, kuriai iššūkiai nėra baisūs ir dirbant išvien – nėra nieko neįmanomo.

Susirinkusiuosius sveikino ir Krekenavos bazilikos klebonas, kraujo donoras, Gediminas Jankūnas, kuris pabrėžė, jog padėti artimui yra kiekvieno mūsų pareiga, o kraujo donorystė – mažas stebuklas, suteikiantis viltį gyventi.

Renginyje buvo apdovanoti 102 neatlygintini kraujo donorai. Šis neatlygintinų kraujo donorų skaičius dar kartą įrodo, jog visa donorystei neabejingų žmonių bendruomenė eina teisingu keliu ir neatlygintina kraujo donorystė Lietuvoje yra tik laiko klausimas.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Petras Nevulis sveikino Nacionalinio kraujo centro direktorę Joaną Bikulčienę, tapusia „Metų vadovu 2016“, parlamentaras Povilas Urbšys įteikė padėkas balandžio 1-ąją jau vienuoliktąjį gimtadienį švęsiančio Panevėžio filialo darbuotojams, už puikų vadovavimą ir rezultatus padėkojo Panevėžio filialo direktorei Ritai Vaitkienei bei artimiausiam donorų draugui ir renginio organizatoriui Donatui Šniutei. Seimo nario Bronislovo Matelio padėjėja, sveikindama susirinkusiuosius, linkėjo nenustoti būti geriems, o kraujo tarnybos darbuotojams vis gerinti darbo kokybę ir rezultatus.

Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo darbuotojai dėkoja visiems kraujo donorams, donorystės rėmėjams, pagalbininkams už nuolatinę pagalbą bei begalinį ryžtą padėti ir tyliai užsimena apie galimybę kitąmet su visais kraujo donorais šventiniame vakare susitikti Panevėžio „Cido“ arenoje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai