2024, birželio 12, Trečiadienis

Iš šalies pasakotojų konkurso – su specialiu prizu

Rugsėjo 21 dieną Druskininkuose vyko Lietuvos pasakotojų konkursas „Žodzis žodzį gena“, skirtas Vietovardžių metams. Panevėžio rajonui atstovavo Jotainių kultūros įstaigos vadovė Agnė Leleivienė bei Vadoklių kultūros centro darbuotojas Dovydas Butkus.

Dvidešimtmetis Dovydas Butkus buvo jauniausias konkurso dalyvis, jis pelnė specialų prizą bei padėką už pasakojimo tradicijos gyvumą bei tęstinumą.

Lietuvos pasakotojų konkursą „Žodzis žodzį gena“ organizuoja Druskininkų kultūros centras ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Konkurso tikslas – gaivinti ir puoselėti etninės kultūros tradiciją – pasakojamąją tautosaką, jos žanrų įvairovę, tarmes bei išaiškinti, paskatinti ir pagerbti šias tradicijas tęsiančius savitus tautosakos pateikėjus ir atlikėjus.

Komisijos nariai džiaugėsi, kad šis konkursas kasmet suburia vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių, gaivinančių ir puoselėjančių pasakomąją tautosaką.

Beveik 6 valandas trukusiame renginyje skambėjo gražiausios tarmės iš įvairių Lietuvos etnografinių regionų. Buvo galima išgirsti, kaip porina dzūkai, taria aukštaičiai, rokouja žemaičiai, fobelioja šišioniškiai, šneka zanavykai ar sūduviai, įsitikinti, kad Lietuva yra unikalus kraštas su spalvingomis, vaizdingomis tarmėmis ir patarmėmis, šnektomis ir pašnektėmis.

- Reklama -

Naujausi straipsniai