2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Iš irklavimo varžybų Panevėžio sporto centro ugdytiniai parsivežė net 21 medalį

Praėjusį savaitgalį Trakuose vyko Lietuvos pavasario taurės – D. ir Z. Survutų memorialo varžybos. Dėl apdovanojimų su tituluočiausiais Lietuvos baidarininkais ir kanojininkais – olimpinių žaidynių prizininkais, pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojais bei prizininkais – varžėsi Panevėžio sporto centro ugdytiniai. Šeštadienį buvo išdalinti apdovanojimai 500 ir 1000 metrų distancijose, sekmadienį – 200 m distancijose. Varžybos vyko dviejose amžiaus kategorijose –  suaugusiųjų ir jaunių.

„Nepamenu, kad Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo istorijoje jaunių grupėje visos trys prizinės vietos keturviečių rungtyse būtų iškovotos vieno miesto atstovų. Šiemet visas tris prizines vietas užėmė trenerės Dalios ir mano auklėtiniai. Labai smagus įvykis, nes surinkti keturis stiprius sportininkus į vieną valtį yra labai sunku, o čia pirmos trys bei penkta vietos buvo laimėtos jungtinių Panevėžio sporto centro ir Raimundo Sargūno sporto gimnazijos komandų”, – džiugesio neslėpė baidarių ir kanojų treneris Vytautas Vaičikonis.

Jaunių grupėje 1000 m distancijoje pirmą vietą pelnė greičiausiai vienviete baidare atplaukęs Povilas Čepelė (4:07:7), įtemptoje kovoje aplenkęs Latvijos atstovą. Toje pačioje rungtyje trečia vieta atiteko dar vienam Panevėžio sporto centro ugdytiniui Ignui Nakčeriui (4:10:8).

Dviviete baidare su porininku iš Šiaulių 1000 m nuotolyje vyrų grupėje irklavęs Tautvydas Šukys užėmė antrą vietą (3:52:9). Toje pačioje rungtyje trečią vietą laimėjo Manto Stasiškio ir Nedo Zavackio dueatas (4:3:7). Dviviete baidare 1000 m nuotolyje jaunių grupėje Karolis Laskovas ir Tomas Šimoliūnas greičiausiai pasiekė finišą ir užėmė pirmą vietą (3:44:91).

Dviviete kanoja jaunių grupėje 1000 m nuotolyje treti atplaukė broliai dvyniai Danielius ir Dovydas Gauriai (4:55:03). Broliai treti buvo taip pat ir 500 m nuotolyje (2:2:7).

Jaunių grupėje dviviete baidare su porininku greičiausiai atplaukė Panevėžio sporto centro ugdytinis Linas Bukauskas, 500 m nuotolį įveikęs per 1:39:6. Tą pačią rungtį antri įveikė Karolis Laskovas ir Tomas Šimoliūnas (1:41:8).

Keturviete baidare vyrų grupėje 500 m distanciją treti įveikė Tautvydas Šukys, Mantas Stasiškis ir Nedas Zavackis su porininku iš Šiaulių.

Jaunių grupėje 500 m distancijoje keturviečių baidarių rungtyse visos trys prizinės vietos atiteko jungtinėms Panevėžio sporto centro bei Raimundo Sargūno sporto gimnazijos vaikinų komandoms. Pirma vieta atiteko Povilui Čepelei ir Linui Bukauskui (1:32:9), antrą vietą laimėjo Tomas Šimoliūnas ir Karolis Laskovas (1:33:7), trečia vieta atiteko Viliui Borisui ir Tomui Chainauskui (1:39:7). 500 m nuotolyje merginų jaunių grupėje irkluojant keturviete baidare pirma vieta taip pat pelnyta jungtinės Panevėžio sporto centro ir Raimundo Sargūno sporto gimnazijos komandos (1:59:1). Ant nugalėtojų pakylos laiptelio lipo Rasa Vaičikonytė ir Liucija Railaitė.

200 m rungtyje jaunių grupėje nugalėtoju taip pat tapo Povilas Čepelė (00:37.1), antru finišavo Ignas Nakčeris (00:37.9), o finale nepasisekė Linui Bukauskui, pretendavusiam į laimėjimą, kadangi viduryje nuotolio išvirto iš baidarės. Dviviečių baidarių rungtyje ir vėl nepralenkiamas buvo Lino Bukausko bei jo porininko duetas (00:33.4), antraisiais finišavo Povilo Čepelės ir jo porininko duetas (00:33.9). Tame pačiame nuotolyje Rasa Vaičikonytė su porininke iškovojo antrą vietą (00:41.9), o Liucija Railaitė su porininke iš Visagino liko trečios (00:42.2).

Trakuose vykusiose varžybose dalyvavo Dalios Vaičikonienės, Vytauto Vaičikonio, Pavelo Bespavelo bei Editos Simonaitytės treniruojami Panevėžio sporto centro ugdytiniai. Kartu su lietuviais taurės varžybose dalyvavo ir svečiai iš Ukrainos, Lenkijos bei Latvijos.

Irkluotojų gegužės pabaigoje Trakuose laukia svarbios varžybos. Čia bus aiškinamasi, kas atstovaus Lietuvai Europos jaunių ir jaunimo čempionate, taip pat bus kovojama dėl įskaitinių taškų, siekiant patekti į kitų metų jaunių rinktinę.