2024, kovo 19, Antradienis

Irkluotojai varžybų sezoną baigė su trenksmu

Rugsėjo 17-18 d. Panevėžio baidarių ir kanojų irkluotojai dalyvavo Lietuvos jaunučių čempionate bei Lietuvos taurės etape Trakuose. Miesto komandą tradiciškai sudarė Panevėžio sporto centro ir Raimundo Sargūno sporto mokyklos auklėtiniai. Komandą sudarė net 52 sportininkai, kuriuos treniruoja Dalia Vaičikonienė, Edita Simonaitytė ir Vytautas Vaičikonis.

Net penkis pirmos vietos medalius iškovojo ir stipriausia mergina Lietuvoje iki 18-os metų tapo Panevėžio sporto centro ugdytinė Kotryna Glemžaitė. Ji pirma įveikė 200 ir 500 m nuotolius, irkluodama vienviete baidare, tuomet dviviete baidare su porininke Jone Vidutyte nepralenkiamos buvo irkluodamos 500 ir 200 m nuotolius bei keturviete baidare 500 m nuotolyje su J. Vidutyte, P. Timoščenko ir L. Rinkute (Šilutė). Šiemet trenerės D. Vaičikonienės auklėtinei buvo labai sėkmingas sezonas – Europos jaunių čempionate užimta aštunta vieta, Pasaulio jaunių čempionate – aukšta šešta vieta. Tai galima vadinti istorine pergale, kadangi tai pirmi tokie pasiekimai Lietuvos irklavimo istorijoje.

Vaikinų iki 18 metų grupėje stipriausio Lietuvoje irkluotojo vardą pelnė trenerio V. Vaičikonio auklėtinis Povilas Čepelė. Sportininkas puikiai pasirodė ir prieš savaitę vykusiose varžybose Čekijoje, kur irkluodamas vienviete baidare 200 m. nuotolyje iškovojo penktą vietą. Trakuose P. Čepelė nenugalimas buvo irkluodamas vienviete baidare 1000 m (trečią vietą iškovojo kitas panevėžietis Linas Bukauskas) bei 200 m nuotoliuose. Kitas dvi prizines vietas iškovojo taip pat panevėžiečiai Norbertas Vaitkus bei Linas Bukauskas. Trys pirmos vietos Panevėžiui atiteko konkurencingoje rungtyje – dalyvavo net 42 sportininkai iš visos Lietuvos. P. Čepelė su porininku N. Vaitkumi dviviete baidare iškovojo antrąsias vietas 500 ir 200 m nuotoliuose, kur nugalėtojais abiejuose nuotoliuose tapo kiti Panevėžio sportininkai – Nedas Kraujalis su Linu Bukausku. Šie sportininkai prieš savaitę vykusiose pačiose stipriausiose pasaulyje jaunučių varžybose Čekijoje iškovojo ketvirtą vietą. 200 nuotolį treti įveikė dviviete baidare irklavę Vilius Borisas su porininku iš Plungės.

Jaunių grupės keturviečių baidarių lenktynėse nenugalimi buvo N. Kraujalis, L. Bukauskas, M. Grybė ir T. Chainauskas, antraisiais finišavo taip pat panevėžiečiai P. Čepelė, T. Šimoliūnas, N. Vaitkus, V. Borisas. Jaunučių mergaičių grupėje laimėjo panevėžietės G. Bakaitė, R.Vaičikonytė, E. Milašiūtė, L. Railaitė.

Jaunučių grupėje puikiai pasirodė Orestas Rimšas, laimėjęs vienviete baidare 200 m nuotolį. Šis sportininkas antras vietas pelnė irkluodamas dviviete baidare 1000 m nuotolyje su porininku iš Visagino, taip pat 500 ir 200 m nuotolius bei 500 m baidare keturviete su Titu Misiūnu bei sportininkais iš Visagino bei Vilniaus. Dviviete baidare įveikę 200 m nuotolį treti finišavo Domantas Gritėnas su B. Kebliu.

Kiti rezultatai:

Jauniai, irklavę vienviete baidare užėmė: 500 m nuotolį trečios įveikė P. Timoščenko, Liucija Railaitė. Vienviete baidare 500 ir 200 m nuotolius pačios pirmosios įveikė E. Milašiūtė, Rasa Vaičikonytė ir G. Bakaitė. Vienviete kanoja 1000 ir 200 m nuotolius įveikę D. Raila bei Danielius Gaurys užėmė antras vietas. Tas pačias distancijas Dovydas Gaurys įveikė trečias. Vienviete baidare 1000 ir 200 m nuotolius trečias įveikė D. Gritėnas. Jaunių merginų grupėje antrą vietą pelnė V. Gaurytė, įveikusi 200 m nuotolį, irkluodama vienviete kanoja. Suaugusių grupėje vienviete kanoja irklavęs 1000 m nuotolį T. Šukys užėmė pirmą vietą, o V. Vronevskis – trečia. Dvivietėse baidarėse jaunučių grupėje 500 m nuotolį pirmos įveikė G. Bakaitė su R. Vaičikonyte, trečiomis liko E. Milašiūtė su L. Railaite. Jaunučių grupėje irklavę dvivietėmis baidarėmis 200 m nuotolį antros įveikė G.Bakaitė su R.Vaičikonyte, o trečios – E. Milašiūtė su L. Railaite. Dviviete kanoja 500 nuotolį trečios įveikė A. Sokolovaitė su G. Baltrušaityte (Šiauliai). Irkluodami dvivietę kanoją 500 m nuotolyje nepralenkiami buvo broliai Dovydas ir Danielius Gauriai. 200 m nuotolyje antri liko D. Raila su D. Joneliu. Suaugusiųjų grupėje dviviete kanoja 1000 m nuotolį irklavę V. Vronevskis su J. Ragausku (Visaginas) liko antri, treti – T. Šukys su M. Bratich (Šiauliai), o 200 nuotolį pirmi įveikė T. Šukys su M. Bratich, antri – V. Vronevskis su J. Ragausku.

Šios varžybos taip pat buvo ir Lietuvos klubų čempionato įskaitos etapas. Stipriausias klubas Lietuvoje treti metai iš eilės yra Panevėžio miesto V. Vaičikonio irklavimo klubas. Taškai klubams skaičiuojami pagal sportininkų pasiekimus viso sezono metu.

Tai buvo paskutinės irkluotojų varžybos šiemet. Pasak trenerės Dalios Vaičikonienės, tokio sėkmingo sezono panevėžiečiams dar nebuvo, nepaisant to, kad jau eilę metų mūsų miesto sportininkai ir taip dominuoja Lietuvoje. Sezoną ypatingu padarė aukšti tarptautiniai pasiekimai.